Trwa ładowanie...
d26dqte

Wojciechowicz zaprasza do debaty Jakiego i Trzaskowskiego

- Ponieważ te sprawy związane z zagospodarowaniem przestrzennym są niezwykle ważne, zapraszam i proponuję obu kandydatom, kandydatowi PiS-u i kandydatowi Platformy rozmowę, debatę nt. zagospodarowania przestrzennego - zapowiedział Wojciechowicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Wojciechowicz
Jacek Wojciechowicz (Agencja Gazeta, Fot: Dawid Żuchowicz)
d26dqte

Podczas wtorkowej konferencji kandydat na prezydenta Warszawy poruszył temat LexDeveloper. - Dzisiaj chcemy mówić o tzw. lex developer, czyli ustawie, która została podpisana przez prezydenta Dudę kilka dni temu - powiedział Wojciechowicz. Tłumaczył, że jest to rozwiązanie prawne bardzo niebezpieczne dla polskich gmin, ponieważ zakłada możliwość praktycznie dewastacji przestrzeni publicznych w miastach i gminach.

- Tym bardziej, że ustawa ta dopuszcza możliwość lokowania różnego rodzaju inwestycji, ale chodzi tu o inwestycje mieszkaniowe na terenach, gdzie plany przewidują zupełnie inne funkcje. To rozwiązanie, które można powiedzieć, odbiera w jakimś sensie kompetencje i władztwo planistyczne samorządom, a jednocześnie może doprowadzić do tego, że inwestycje te będą powstawały zupełnie bez ładu i składu w miejscach do tego nieprzeznaczonych, z pominięciem woli mieszkańców - tłumaczył kandydat. Przypomina, że pomysł jest podobny, jak kiedyś był Gomułki o budowie ciemnych kuchni albo Gierka o budowie bloku z wielkiej płyty.

Przeczytaj też: Zamykają Państwomiasto. "Jak zostanę prezydentem Warszawy, kawiarnia wróci na swoje miejsce"

d26dqte

Jacek Wojciechowicz wyjaśnił, że ponieważ te sprawy związane z zagospodarowaniem przestrzennym są niezwykle ważne, zaprasza i proponuję obu kandydatom, kandydatowi PiS-u i kandydatowi Platformy rozmowę, debatę nt. zagospodarowania przestrzennego. - Po to żebyśmy dla Warszawy, ale też i w przypadku programu rządowego dla całej Polski potrafili wypracować jakiś rozsądny kompromis - tłumaczył kandydat.

Źródło: 300polityka.pl

Zobacz też: "Histeryczny atak". Jan Śpiewak reaguje na wpis Patryka Jakiego

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d26dqte

Podziel się opinią

Share

d26dqte

d26dqte