Trwa ładowanie...
d1nmerm

Wojewoda mazowiecki: Kolejne stacje II linii metra być może jeszcze we wrześniu

Wojewoda Zdzisław Sipiera (PiS) poinformował, że w tym miesiącu mogą zostać oddane do użytku kolejne stacje II lini metra na Targówku. Cały odcinek nowej "nitki" ma być gotowy przed 2023 rokiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
II linia metra już niebawem jeszcze dłuższa?
II linia metra już niebawem jeszcze dłuższa? (East News)
d1nmerm

"Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że jest autentyczna szansa przy tej współpracy, którą stosuje wykonawca, inwestor, a po stronie rządowej Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego, oddać dokument, który umożliwia funkcjonowanie i odbiór końcowy metra do połowy września" – powiedział wojewoda Zdzisław Sipiera cytowany przez forsal.pl.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości dodał, że poważnie traktuje wielką inwestycję stolicy. Zaznaczył, że wciąż jest gotowy do współpracy z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim (PO). - My jesteśmy gotowi w każdym momencie, traktując poważnie tak wielki projekt, być partnerem do jak najszybszego odbioru - podkreślił.

d1nmerm

"Budowa odcinka wschodniego-północnego II linii metra ze stacjami C16 Szwedzka, C17 Targówek Mieszkaniowy i C18 Trocka zakończyła się w maju. Aby mógł on zostać udostępniony pasażerom, służby wojewody muszą wydać pozwolenie na użytkowanie" - przypomina transport-publiczny.pl.

Zobacz także: Rząd buduje most pontonowy na Wiśle. Minister zdradza szczegóły

Główny odcinek II linii metra został uruchomiony 8 marca 2015 roku. Składa się z siedmiu stacji i prawie 6 km tuneli. Trwają zaawansowane prace wokół trzech stacji we wschodniej części - na Pradze-Północ i Targówku oraz trzech w zachodniej części - na Woli.

d1nmerm

Źródło: forsal.pl, transport-publiczny.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1nmerm

Podziel się opinią

Share
d1nmerm
d1nmerm