Trwa ładowanie...

Wojewoda mazowiecki zakazał dziennikarzom wstępu do urzędu!

W tym samym budynku mieści się też stołeczny ratusz z gabinetem prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Share
Wojewoda mazowiecki zakazał dziennikarzom wstępu do urzędu!
df57d3p

Będą ograniczenia dla dziennikarzy w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zakazał swobodnego wstępu dziennikarzy telewizyjnych do budynku urzędu - dowiedziało się Radio ZET.

W tym samym budynku mieści się też stołeczny ratusz z gabinetem prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Jak informuje Radio ZET, ograniczenia wprowadzono nie po to, by utrudniać życie prezydent Warszawy.

Złe wspomnienia wojewody

Zakaz jest efektem ostatniej wizyty jednej z ekip telewizyjnych w gabinecie wojewody. Jak nieoficjalnie podaje Radio ZET, urzędnicy ratusza usłyszeli, iż wspomniany zakaz nie będzie dotyczyć ich części budynku.

W praktyce zakaz będzie trudny do wyegzekwowania. Dzieje się tak dlatego, iż obie instytucje (ratusz i urząd wojewódzki) połączone są korytarzami. Dziennikarze chcący porozmawiać z władzami ratusza będą musieli zostać kilkukrotnie przekierowywani i opowiedzieć ochroniarzom dlaczego i do kogo przyszli. Jak podkreśla Radio ZET - teraz dziennikarzom, którzy przyszli na spotkanie do urzędu wojewódzkiego będzie towarzyszyć opiekun lub rzecznik. Do tej pory wszyscy dziennikarze mogli swobodnie poruszać się po budynku.

df57d3p

Źródło: (Radio ZET)

df57d3p

Podziel się opinią

Share
df57d3p
df57d3p