Trwa ładowanie...

Wojewoda mazowiecki zakazał dziennikarzom wstępu do urzędu!

W tym samym budynku mieści się też stołeczny ratusz z gabinetem prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Wojewoda mazowiecki zakazał dziennikarzom wstępu do urzędu!
d2vp106
d2vp106

Będą ograniczenia dla dziennikarzy w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zakazał swobodnego wstępu dziennikarzy telewizyjnych do budynku urzędu - dowiedziało się Radio ZET.

W tym samym budynku mieści się też stołeczny ratusz z gabinetem prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Jak informuje Radio ZET, ograniczenia wprowadzono nie po to, by utrudniać życie prezydent Warszawy.

Złe wspomnienia wojewody

Zakaz jest efektem ostatniej wizyty jednej z ekip telewizyjnych w gabinecie wojewody. Jak nieoficjalnie podaje Radio ZET, urzędnicy ratusza usłyszeli, iż wspomniany zakaz nie będzie dotyczyć ich części budynku.

W praktyce zakaz będzie trudny do wyegzekwowania. Dzieje się tak dlatego, iż obie instytucje (ratusz i urząd wojewódzki) połączone są korytarzami. Dziennikarze chcący porozmawiać z władzami ratusza będą musieli zostać kilkukrotnie przekierowywani i opowiedzieć ochroniarzom dlaczego i do kogo przyszli. Jak podkreśla Radio ZET - teraz dziennikarzom, którzy przyszli na spotkanie do urzędu wojewódzkiego będzie towarzyszyć opiekun lub rzecznik. Do tej pory wszyscy dziennikarze mogli swobodnie poruszać się po budynku.

Źródło: (Radio ZET)

d2vp106
d2vp106
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vp106