Trwa ładowanie...

Wojewoda montuje bramki w stołecznym ratuszu. Rzecznik UM: "dobra zmiana"

"Wojewoda, właściciel budynku, wprowadza nowe standardy w ratuszu".

Share
Wojewoda montuje bramki w stołecznym ratuszu. Rzecznik UM: "dobra zmiana"
d1r5emr

Urzędnicy ze stołecznego ratusza nie kryją zaskoczenia: w budynku Urzędu Miasta pojawiły się bramki ograniczające wstęp osobom z zewnątrz. Według nich, nie zostali poinformowani przez wojewodę o tych zmianach. Ten z kolei twierdzi, że plany instalacji obiektów były konsultowane z Hanna Gronkiewicz-Waltz.

O nowej inicjatywie wojewody poinformował rzecznik ratusza na Twitterze. - "Dobra zmiana" na propsie. Wojewoda, właściciel budynku, wprowadza nowe standardy w ratuszu. #zelaznalogika - napisał zaskoczony Milczarczyk i dołączył zdjęcia zafoliowanych barierek, które mają zostać zamontowane w Urzędzie Miasta.

"Dobra zmiana" na propsie. Wojewoda, właściciel budynku, wprowadza nowe standardy w ratuszu.

— Bartek Milczarczyk (@BMilczarczyk)

d1r5emr

Bramki mają zostać zamontowane w holu przy wejści D oraz B i będzie można z nich skorzystać już w styczniu. Warto dodatkowo zaznaczyć, że to właśnie wojewoda mazowiecki jest formalnie zarządcą budynku, a warszawski samorząd wykorzystuje jedynie część obiektu. Niemniej jednak, Urząd Wojewódzki nie poinformował o planowanych zmianach pracowników stołecznego ratusza.

- Wiemy tylko, że trwa instalacja bramek w tej części urzędu, która dotychczas była miejscem otwartym dla mieszkańców - tłumaczy Bartosz Milczarczyk w rozmowie z WawaLove.pl - Wcześniej nie było żadnych obostrzeń w postaci przeszkód fizycznych. Oczywiście w budynku jest obecna ochrona, która dba o bezpieczeństwo - podkreśla.

Według Ewy Filipowicz, rzecznik prasowej Urzędu Wojewódzkiego, celem instalacji barierek jest poprawa bezpieczeństwa. - Planowany od kilku miesięcy system zabezpieczenia jest standardowym rozwiązaniem, stosowanym w większości urzędów - wyjaśnia.

To dlaczego pracownicy ratusza nie wiedzieli o planowanych zmianach? - Urząd wojewódzki, który jest zarządcą budynku i jest odpowiedzialny za jego ochronę, informował Urząd m. st. Warszawy o planach wprowadzenia systemu zabezpieczenia - zaprzecza Filipowicz.

d1r5emr
d1r5emr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1r5emr