Trwa ładowanie...
dkxukn8

WOŚP w stolicy. Ks. Drozdowicz z sercem Orkiestry podczas mszy

Duchowny jest m.in. twórcą programu "Ziarno"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WOŚP w stolicy. Ks. Drozdowicz z sercem Orkiestry podczas mszy
dkxukn8

Znany z telewizyjnego programu "Ziarno" *ksiądz Wojciech Drozdowicz, obecnie *proboszcz kościoła w warszawskim Lesie Bielańskim odprawiał w niedzielę msze z przyklejonym do ornatu sercem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie pierwszy raz.

Jezuita Grzegorz Kramer, który opublikował zdjęcie księdza z serduszkiem napisał na swoim profilu: "Sam bym tego nie zrobił, ale rozumiem jego zachowanie, dobrego!". Po kilku godzinach post został przez Jezuitę usunięty.

Zdjęcia księdza zamieściła też jego parafia.

dkxukn8

W komentarzach pod zdjęciem, które zamieścił Jezuita (nie było tam hejtu) można było przeczytać m.in.: "Tacy księża ratują KK", "Więcej takich Księży" czy "Szacunek dla ks. Wojciecha. Wspaniała postawa poparcia dla WOŚP, dla ratowania życia... najcenniejszego dobra". Niektórzy przypomnieli, że ksiądz przypina serduszko WOŚP od wielu lat.

Ksiądz Wojciech Drozdowicz, proboszcz parafii bł. Edwarda Detkensa na Bielanach w Warszawie, jest też animatorem kultury i społecznikiem. Wspólnie z aktorką Ewą Błaszczyk założył Fundację "AKogo", był też twórcą i pierwszym prowadzącym, reżyserem oraz współscenarzystą programu telewizyjnego "Ziarno", za który otrzymał nagrodę Wiktora w 1990 roku.

Proboszczem mieszczącej się w Lesie Bielańskim (najmniejszej parafii w archidiecezji warszawskiej!) został w 1999 roku. W 2002 roku przy kościele kolegiackim Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny założył Podziemie Kamedulskie, gdzie organizowane są: spektakle teatralne, koncerty, monodramy, wystawy. Działa też, że na rzecz dzieci wymagających rehabilitacji po ciężkich urazach neurologicznych.

Przeczytajcie też: Dziś Blue Monday - najgorszy dzień roku

dkxukn8

Podziel się opinią

Share
dkxukn8
dkxukn8