Trwa ładowanie...

Wpadł czwarty sprawca brutalnego rozboju

Wpadł ostatni sprawca rozboju z 7 sierpnia tego roku. Wtedy dwóch młodych mężczyzn zostało zaatakowanych przez czterech nieznajomych

Wpadł czwarty sprawca brutalnego rozboju
d25vc6p
d25vc6p

Zostali brutalnie pobici i okradzeni. Trzy osoby zostały zatrzymane. Czwarty z napastników ukrywał się przed policją.

Śródmiejscy policjanci w ramach akcji „komunikacja” jechali jednym z autobusów w kierunku Muranowa. Na ul. Nowolipie funkcjonariusze wysiedli i zauważyli na przystanku mężczyznę, który pił piwo. Podeszli do niego i wylegitymowali. Jeden z funkcjonariuszy kryminalnych pracujący przy sprawach rozbojów rozpoznał w mężczyźnie poszukiwanego sprawcę brutalnego rozboju, do którego doszło 7 sierpnia na Marszałkowskiej. Podane przez mężczyznę dane tylko utwierdziły policjanta, że ma do czynienia z jednym z napastników. 22-letni Daniel U. został zatrzymany i trafił do komendy przy Wilczej. Mężczyźnie został przedstawiony zarzut rozboju wspólnie z 3 innymi osobami. Sąd już zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Do brutalnego rozboju doszło w nocy 7 sierpnia ok. 2.30 w nocy na ul. Marszałkowskiej. Sprawa była bardzo skomplikowana, bo pokrzywdzeni nie pamiętali nawet, gdzie dokładnie doszło do napaści. Policjanci ustalali, czy zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Okazało się, że na miejskim monitoringu nic nie było.

Kryminalni nie rezygnowali z poszukiwań ewentualnych świadków i nagrań z innych kamer. Dotarli do nagrania, na którym dokładnie widać, jak czterech mężczyzn podchodzi do dwóch, przewraca ich na ziemię i brutalnie kopie. Jeden z napastników był szczególnie brutalny – kopał leżącego tylko po głowie. Po chwili napastnicy odchodzą, ale wracają, by zabrać jednemu z pokrzywdzonych telefon komórkowy.

Jakość nagrania pozwoliła na wyodrębnienie wizerunków sprawców. Pozostawało ich namierzenie i zatrzymanie. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu zaplanowali na weekend akcję obserwacyjną, która 25 sierpnia przyniosła efekty - policjanci zatrzymali 25-letniego Karola Z. i 17-letniego Eryka C. Obaj zostali przewiezieni do komendy przy Wilczej. Okazało się, że najbardziej brutalny ze sprawców to zatrzymany 17-latek. Kryminalni szybko ustalili tożsamość trzeciego mężczyzny i zatrzymali go w mieszkaniu pl. Dąbrowskiego. Był nim 20-letni Dennis O. Mężczyzna również trafił do śródmiejskiej komendy. Wszyscy trzej usłyszeli wtedy zarzut rozboju, a sąd zadecydował o tymczasowym areszcie.

d25vc6p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25vc6p