Trwa ładowanie...

Wpadli nieuczciwi taksówkarze. "Zawyżali kwoty za przejazd"

Funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn świadczących usługi przewozowe, którzy zawyżali klientom rachunki za usługę

Share
Wpadli nieuczciwi taksówkarze. "Zawyżali kwoty za przejazd"
d1kezsa

Policjanci wykonujący rutynowe czynności kontrolne sprawdzili osiem wytypowanych pojazdów, wśród taksówkarzy świadczących usługi przewozowe. W czterech z nich ujawnili nieprawidłowości. Polegały one m.in. na celowym zawyżaniu kwot za przejazd oraz korzystaniu z nielegalnych, przerobionych urządzeń pomiarowych. Rezultatem była zwiększona kwota do zapłaty, okazywana pasażerowi przez taksometr. Wpadli 41-letni Adam K. i Dariusz R., 56-letni Grzegorz T. oraz 58-letni Jan M.

- Na obecną chwilę nie mam takich informacji, aby zgłosiła się któraś z pokrzywdzonych osób - powiedziała WawaLove.pl st. sierż Iwona Jurkiewicz z Komendy Stołecznej Policji . A kwestia ta może mieć istotne znaczenie dla dalszego przebiegu sprawy. Wszystkim zatrzymanym grozi bowiem kara do 2 lat pozbawienia wolności, a w przypadku złożenia doniesienia przez poszkodowanych klientów, nawet do lat 8. Kierowcy stracą też prawdopodobnie licencję, uprawniającą do wykonywania zawodu.

d1kezsa
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1kezsa

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kezsa
d1kezsa