Trwa ładowanie...
dur4zf9

Wraca bezpłatna sterylizacja czworonogów

Po rocznej przerwie sterylizacja i kastracja znów będzie darmowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wraca bezpłatna sterylizacja czworonogów
dur4zf9

Już wkrótce właściciele warszawskich czworonogów będą mogli za darmo poddać je zabiegom sterylizacji i kastracji. Bezpłatne będzie także tzw. czipowanie.

Stołeczny ratusz właśnie ogłosił przetarg na „Świadczenie usług weterynaryjnych z zakresu wykonywania zabiegów sterylizacji i kastracji oraz elektronicznego znakowania psów i kotów”. Miasto wraca do tych czynności po rocznej przerwie, która spowodowana była decyzją wojewody. Jednak dzięki nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt warszawiacy i ich czworonogi będą mogli ponownie skorzystać z bezpłatnych świadczeń.

- Wśród kryteriów oceny ofert oprócz ceny znalazły się łączna liczba godzin pracy wszystkich lekarzy weterynarii we wszystkich zakładach leczniczych zgłoszonych do świadczenia usług w okresie jednego tygodnia oraz dostępność dla mieszkańców, czyli łączna liczba godzin otwarcia wszystkich zgłoszonych lecznic w okresie jednego tygodnia - informuje stołeczny ratusz .

dur4zf9

Czipowanie przynosi korzyści

Kolejną bezpłatną usługą weterynaryjną będzie elektroniczne znakowanie czworonogów. - Dzięki tej prowadzonej od 2007 roku akcji liczba bezdomnych zwierząt systematycznie spada. Wskazują na to m.in. statystyki Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt - tłumaczą władze miasta.

Usługi czipowania, a także sterylizacji i kastracji psów oraz kotów świadczone będą od dnia podpisania umów. Ma to nastąpić najprawdopodobniej na przełomie marca i kwietnia.

Ratusz szacuje, że wartość wszystkich realizowanych w 2017 roku usług przekroczy 500 tysięcy złotych.

dur4zf9

Źródło: UM Warszawa/Wawalove.pl

Przeczytaj też: Teatr Powszechny idzie na wojnę z hejterami. "Wszystko dokumentujemy"

dur4zf9

Podziel się opinią

Share

dur4zf9

dur4zf9