Trwa ładowanie...

Wraca Projekt P.I.W.O! Specjalny pokaz na 60. urodziny PKiN-u

Na ścianach Pałacu pojawi się największy Tetris na świecie

Wraca Projekt P.I.W.O! Specjalny pokaz na 60. urodziny PKiN-u
d1w350e
d1w350e

P.I.W.O., czyli Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy, to projekt studentów Politechniki Wrocławskiej. Wykorzystują oni okna budynków do pokazania animacji, a robią to za pomocą zapalania i gaszenia kolorowych świateł. W najbliższy piątek zaprezentują nam się, ze specjalnym, nowym pokazem.

* *P.I.W.O. Light Show przyjedzie do stolicy z okazji 60. urodzin Pałacu Kultury i Nauki. Jednak dzień wcześniej zaprezentują nam, udostępniony na budynku PKiN-u interfejs do gry Tetris. - Zapraszamy wszystkich od godziny 22.00 na Trybunę Honorową - poinformował WawaLove.pl Piotr Ficek z Projektu. - Będzie się tam znajdowało stanowisko do obsługi największej gry na Świecie - dodaje Ficek. Ponadto ma czekać na warszawiaków moc atrakcji przygotowanych przez Pałac oraz ratusz: food trucki, strefa gracza, a także koncert na żywo Orkiestry Placu Defilad ( szczegóły znajdziecie tutaj ).

Dzień później, 22 lipca odbędzie się wielki finał w postaci pokazu świetlnego Światło i Dźwięk. Pokaz będzie złożony z 20-minutowej części Projektu P.I.W.O. Light Show . - Będziemy mogli zobaczyć PKiN z nieco innej strony: uśmiechnięty, świętujący 60-te urodziny, zapraszający nas do tańca makareny oraz z 10-minutowego show laserowego połączonego z pokazem pirotechnicznym - informuje Ficek.

P.I.W.O. Light Show był pokazany na elewacjach akademików w całej Polsce i stał się jednym z punktów juwenaliów obchodzonych w różnych miastach. 30-minutowy pokaz na Pałacu Kultury zgromadził rok temu kilka tysięcy widzów.

Dokładnie 22 lipca PKiN kończy 60 lat. Wzniesiony w ciągu zaledwie trzech lat, do dziś dnia pozostaje najwyższym budynkiem w kraju. To też jeden z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych budynków stolicy.

d1w350e
d1w350e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w350e