Trwa ładowanie...

Wracają multimedialne fontanny. Bohaterkami pokazu będą warszawskie syrenki

Widowisko sięga do najsłynniejszych postaci z warszawskich legend.

Wracają multimedialne fontanny. Bohaterkami pokazu będą warszawskie syrenki
d3bbdtm
d3bbdtm

Już w niedzielę, 1 maj odbędzie się pierwszy pokaz szóstej odsłony widowiska w Multimedialnym Parku Fontann. Tym razem głównymi bohaterkami będą warszawskie syreny i związane z nimi legendy. WawaLove.pl jest patronem medialnym pokazów.

Opowieść o legendarnych opiekunkach stolicy odnosić się będzie zarówno do współczesnego oblicza miasta, jak i jego historii. – Początek maja warszawiakom i turystom tradycyjnie kojarzy się z uruchomieniem tej oryginalnej rozrywki w Warszawie. Zapraszam więc także w tym roku na kolejne, zupełnie nowe widowisko – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz , Prezydent Warszawy. I dodaje, że Multimedialny Park Fontann tylko w ubiegłum roku odwiedziło prawie milion osób. - Mam nadzieję, że w tym sezonie liczba widzów będzie równie imponująca – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, która jest organizatorem wydarzenia. – Park Fontann jest dziś jedną z najważniejszych letnich atrakcji stolicy. Przygotowaliśmy pełne emocji widowisko, z absolutnie wyjątkową warstwą muzyczno-wizualną - dodaje.

Krahelska upamiętniona w sposób szczególny

Pokaz sięga do jednej z najsłynniejszych postaci z warszawskich legend. – Na potrzeby pokazu stworzyliśmy nowe wcielenia Syrenki – wyjaśnia Andrzej Matusiak, który jest również autorem scenariusza – W tej wizji to współczesne, młode warszawianki, aktywne i zaangażowane w życie miasta.

Zobaczymy je w kilku scenach rozgrywających się w różnych miejscach Warszawy – nad Wisłą, na Starym Mieście, w jednej ze stołecznych szkół. Uśmiechnięte, radosne, pojawiają się nieoczekiwanie wszędzie tam, gdzie trzeba komuś pomóc. Twórcy widowiska postawili na pełen energii, kolorów i pozytywnego przesłania pokaz. Animacje połączone z efektami świetlnymi, laserami oraz widowiskowymi fontannami stworzą niezapomniany efekt.

d3bbdtm

Równie ważne będzie nawiązanie do warszawskiej historii, wspomnienie jednej z bohaterek stolicy – Krystyny Krahelskiej, pseudonim „Danuta”. Etnografka, poetka, autorka piosenki „Hej, chłopcy, bagnet na broń!”, uczestniczka powstania warszawskiego zginęła w pierwszych dniach zrywu. Przed wojną pozowała jako modelka prof. Ludwice Nitschowej, która stworzyła spiżowy pomnik warszawskiej Syreny do dziś stojący nad Wisłą. – Przypomnimy ją w symboliczny sposób. Chcieliśmy złożyć hołd tej wyjątkowej postaci – dodaje Andrzej Matusiak.

Jean-Michel Jarre

Tegoroczne animacje przygotował Paweł Piotr Przybył. Artysta ma już na koncie kilkadziesiąt widowisk multimedialnych, projektów graficznych i animacji, za które zdobył międzynarodowe uznanie. Programowanie fontann i efektów to dzieło Łukasza Kamila Cisconia i Basa Verstraelena. Twórcą muzyki do nowego pokazu nad Wisłą jest Jean Michel Jarre! "Ojciec Chrzestny" muzyki elektronicznej na świecie, tym razem zagości w Warszawie na cały letni sezon.

– Warszawa jest mi bardzo bliska – mówi Jarre. – To miasto wspaniale czerpie ze swojej przeszłości jednocześnie nic nie tracąc z nowoczesności. Podziwiam sposób, w jaki historia wplata się tutaj w przyszłość. Energia, jaką czuje się w tym mieście, z pewnością wyróżnia je spośród innych europejskich stolic.

Po raz pierwszy w historii Multimedialnego Parku Fontann usłyszymy dedykowaną warstwę muzyczną przygotowaną przez specjalnie zaproszonego artystę.

d3bbdtm

Na pierwsze pokazy Multimedialnego Parku Fontann zapraszamy 1, 2 i 3 maja o godzinie 21.30. Wstęp oczywiście wolny.

d3bbdtm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bbdtm