Trwa ładowanie...

Wspólny Bilet zostaje. Prawie wszędzie

Jego funkcjonowanie jest niepewne jedynie w gminach powiatu wołomińskiego
Share
Wspólny Bilet zostaje. Prawie wszędzie
d21kbx0

Wszystkie samorządy otrzymały od ZTM propozycję przedłużenia współpracy w zakresie Wspólnego Biletu do końca pierwszego kwartału 2014 roku. ZTM zaproponował, by rozliczenia odbywały się na takich samych warunkach jak obecnie, czyli gminy pokrywają 40 proc. kosztów funkcjonowania Wspólnego Biletu na swoim terenie przy założeniu stawki za pociągokilometr w wysokości 22,90 zł.

Propozycję ZTM zaakceptowała większość samorządów z wyjątkiem powiatu wołomińskiego. Samorządy mają czas do końca tygodnia na złożenie w tej sprawie ostatecznych i wiążących deklaracji.

Trwają również rozmowy z Kolejami Mazowieckimi na temat wysokości stawki za pociągokilometr, obowiązującej w latach 2014 i 2015. ZTM chce z przewoźnikiem i samorządami podpisać umowę o Wspólnym Bilecie jeszcze w tym roku. Obowiązywałaby co najmniej do końca pierwszego kwartału 2015 roku na obecnych zasadach (40 proc. udziału w kosztach).

d21kbx0

Taka propozycja ustalenia stawki na lata 2014 i 2015 została złożona również WKD. Rozmowy z tym przewoźnikiem rozpoczną się w ciągu najbliższych dni.

d21kbx0

Podziel się opinią

Share
d21kbx0
d21kbx0