Trwa ładowanie...

Wspólny Bilet zostaje. Prawie wszędzie

Jego funkcjonowanie jest niepewne jedynie w gminach powiatu wołomińskiego

Share
Wspólny Bilet zostaje. Prawie wszędzie
d4fq7vs

Wszystkie samorządy otrzymały od ZTM propozycję przedłużenia współpracy w zakresie Wspólnego Biletu do końca pierwszego kwartału 2014 roku. ZTM zaproponował, by rozliczenia odbywały się na takich samych warunkach jak obecnie, czyli gminy pokrywają 40 proc. kosztów funkcjonowania Wspólnego Biletu na swoim terenie przy założeniu stawki za pociągokilometr w wysokości 22,90 zł.

Propozycję ZTM zaakceptowała większość samorządów z wyjątkiem powiatu wołomińskiego. Samorządy mają czas do końca tygodnia na złożenie w tej sprawie ostatecznych i wiążących deklaracji.

Trwają również rozmowy z Kolejami Mazowieckimi na temat wysokości stawki za pociągokilometr, obowiązującej w latach 2014 i 2015. ZTM chce z przewoźnikiem i samorządami podpisać umowę o Wspólnym Bilecie jeszcze w tym roku. Obowiązywałaby co najmniej do końca pierwszego kwartału 2015 roku na obecnych zasadach (40 proc. udziału w kosztach).

d4fq7vs

Taka propozycja ustalenia stawki na lata 2014 i 2015 została złożona również WKD. Rozmowy z tym przewoźnikiem rozpoczną się w ciągu najbliższych dni.

d4fq7vs

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fq7vs
d4fq7vs