Trwa ładowanie...

Wspomnienia ze Stadionu Dziesięciolecia [WIDEO]

Tutaj w latach 90-tych, a także późniejszych, warszawiacy kupowali praktycznie wszystko: ubrania, słodycze, kosmetyki, płyty, alkohol, papierosy, a nawet... zwierzęta

Wspomnienia ze Stadionu Dziesięciolecia [WIDEO]
d2f6tqj
d2f6tqj

Stadion X-lecia i znajdujący się na nim Jarmark Europa zniknął nie tak dawno - każdy choć raz robił tam zakupy, czy to w czasach dzieciństwa z rodzicami, czy już bedąc dorosłym. Miejsce kusiło przede wszystkim niskimi cenami. W ostatnich latach działalności przyciągać też zaczęło unikatowym klimatem - warszawiacy zdali sobie sprawę z wyjątkowości tej przestrzeni stosunkowo późno. Na miejscu zaczęły się otwierać bary z prawdziwie azjatyckim klimatem. Na Stadionie Dziesięciolecia zaczęły się odbywać wycieczki turystyczne.

"Kiedy po kilku miesiącach spędzonych w Azji wróciłam do Warszawy, od razu wybrałam się na Stadion X-lecia. Wśród wąskich, brudnych uliczek, krzyków wietnamskich sprzedawców, w całym tym rozgardiaszu i kulturowym tyglu, poczułam się, jakbym znów na chwilę wyruszyła w podróż na inny kontynent. Tutaj oddychało się prawdziwie azjatyckim powietrzem, czuć było zapachy kuchni wietnamskiej. Bardzo brakuje mi Jarmarku Europa... Nie ma takiego drugiego na Ziemi..." - wspomina pewna warszawianka na forum w internecie.

Niekórzy do dziś wspominają z rozczuleniem to miejsce. Inni cieszą się, że cały bałagan, jaki tworzył się wokół, zniknął. Jedno jest pewne, z warszawskiej mapy zniknęło jedno z bardziej wyjątkowych miejsc, jakie kiedykolwiek powstały w naszym mieście. Według danych policji był to także jeden z najważniejszych węzłów handlu nielegalnym oprogramowaniem, bronią, przemycanym alkoholem i papierosami. Został oficjalnie zamknięty w 2008 roku.

Gdzieś kiedyś słyszałem że facet poszedł tam kupić psa i kupił. Miał to być zdrowy Owczarek Niemiecki. A wyszło jak zwykle, kiedy kupujesz coś od Ruskich. Pies zaczął nienaturalnie szybko rosnąć i kiedy gość poszedł z nim do weterynarza, okazało się że to niedźwiedź

Tęsknicie za Azją w Warszawie, jaką był bazar na Stadionie X-lecia? Polecamy krótki film wspominkowy - popatrzcie jak było kiedyś w miejscu obecnego Stadionu Narodowego!

d2f6tqj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f6tqj