Trwa ładowanie...
festiwal
Monika Rozpędek

Wybitni artyści z całego świata, czyli "Zawirowania" w Warszawie

Tegoroczna edycja festiwalu potrwa do 25 czerwca i zgromadzi najwybitniejsze zespoły tańca współczesnego

Share
Wybitni artyści z całego świata, czyli "Zawirowania" w Warszawie
d3yd8hg

Na tegoroczny Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania przyjechali artyści z całego świata, między innymi z Chin, Izraela, Francji, Włoch czy Danii. Wydarzenie przyciągnęło również gwiazdę światowej sceny współczesnej Compagnia Zappal Danza. Podczas tej edycji nie zabraknie spotkań z kulturą włoską, reprezentowaną przez pięć spektakli z Florencji, Neapolu, Pizy i Sycylii.

Celem towarzyszącym tworzeniu programu XI Festiwalu było umożliwienie prezentacji w Polsce tego, co najważniejsze i najbardziej obiecujące w najnowszym teatrze tańca - dlatego zaproszono choreografów młodego pokolenia, kształtujących światowe trendy artystyczne.

W ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania organizatorzy zaplanowali nie tylko spektakle, ale również wydarzenia bezpośrednio angażujące warszawską publiczność. Są to warsztaty taneczne dla wszystkich chętnych oraz spotkania z festiwalowymi gośćmi. To możliwość bezpośredniego poznania artystów, wymiany myśli i poglądów - nie tylko w zakresie tańca, ale także kultury reprezentowanych przez nich krajów.

d3yd8hg

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania to nie tylko wydarzenie taneczne - mocno już zakorzenione na kulturalnej mapie Warszawy, ale także przedsięwzięcie zbliżające ludzi z całego świata, niosące ze sobą możliwości poznania oraz rozwoju - nie tylko w zakresie tańca. Cały program festiwalu można znaleźć na stronie internetowej zawirowania.com.pl

d3yd8hg

Podziel się opinią

Share
d3yd8hg
d3yd8hg