Trwa ładowanie...
d1y45ux

Wybory 2019. Grzegorz Schetyna apeluje o udział w wyborach. I przestrzega przed PiS

Wybory parlamentarne już w najbliższą niedzielę. Piątek to ostatni dzień, kiedy politycy mogą prowadzić kampanię wyborczą. Od północy zacznie obowiązywać cisza wyborcza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Grzegorz Schetyna apeluje do wyborców na Twitterze
Wybory parlamentarne 2019. Grzegorz Schetyna apeluje do wyborców na Twitterze (PAP, Fot: PAP)
d1y45ux

Wybory do Sejmu i Senatu już 13 października. Kandydatom pozostały ostatnie godziny, aby przekonać do siebie wyborców. Wykorzystują więc dosłownia każdą minutę.

Grzegorz Schetyna zwrócił się z apelem do wyborców za pośrednictwem mediów społecznościowych. Lider Koalicji Obywatelskiej napisał na Twitterze:

"Jarek w niedzielę na pewno zagłosuje. Jeśli Ty nie zagłosujesz, Jarek wybierze za Ciebie."

Do wpisu Grzegorz Schetyna dodał hasła: "Idź na wybory", "Koalicja Obywatelska" i "Silni Razem".

d1y45ux

Zandberg pod debacie w TVN24: zabrakło liderów KO i PiS

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej ma w piątek spotkać się z wyborcami w Jeleniej Górze oraz w Łodzi. W tym drugim mieście mają pojawić się czołowi politycy KO, w tym kandydatka ugrupowania na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska.

Według ostatnich sondaży przed ciszą wyborczą, PO-KO w niedzielnych wyborach zajmie drugie miejsce. Z sondażu IBRiS, przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej", wygra PiS, na który zagłosuje 41,7 proc. badanych. Drugie miejsce zajmie Koalicja Obywatelska z 22-proc. poparciem. Na podium znalazła się też Lewica. Wybrało ją 13,4 proc. respondentów.

d1y45ux

Inne badanie (sondaż Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu") daje partii Jarosława Kaczyńskiego poparcie na poziomie 45,38 proc. głosów, a KO – 27,22 proc.

Grzegorz Schetyna otwiera listę wyborczą kandydatów PO-KO we Wrocławiu. Początkowo lider partii miał startować w wyborach parlamentarnych w Warszawie. Jednak po ogłoszeniu decyzji o tym, że kandydatką na premiera będzie Małgorzata Kidawa-Błońska, politycy zamienili się miejscami.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1y45ux

Podziel się opinią

Share

d1y45ux

d1y45ux