Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Jak dopisać się do spisu wyborców w wyborach prezydenckich?

Osoby, które w dniu wyborów prezydenckich będą przebywały poza swoim stałym miejscem zamieszkania, mogą wziąć udział w głosowaniu. Muszą wcześniej dopisać się do spisu wyborców. Termin składania wniosków upływa 5 maja.

Wybory 2020. Jak dopisać się do spisu wyborców w wyborach prezydenckich?Źródło: Getty Images
d2v9kyq
d2v9kyq

Każdy wyborca może głosować w wybranym przez siebie obwodzie głosowania na obszarze gminy, w której stale zamieszkuje, lub w której będzie czasowo przebywał w dniu wyborów - jeżeli dopisze się do spisu wyborców. Dotyczy to także osób bez stałego zameldowania – przypomina Urząd m.st. Warszawy.

Wypełniony wniosek o dopisanie do spisu wyborców należy złożyć najpóźniej 5 dni przez wyborami w Delegaturze Biura Administracji i Spraw Obywatelskich, w dzielnicy, w której chce się głosować. Można to zrobić osobiście, po uprzednim umówieniu się telefonicznie. Wniosek można też przekazać za pośrednictwem innej osoby, poczty lub kuriera np. do biura podawczego urzędu. Urząd zwraca uwagę, że datą złożenia wniosku jest data wpływu wniosku do urzędu, a nie data nadania.

Wniosek można również przesłać w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy ePUAP. Ważne są tylko wnioski podpisane - podpisem użytkownika, posiadającego profil zaufany platformy ePUAP lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Niedopuszczalne jest przesyłanie dokumentów w formie kserokopii lub skanu za pośrednictwem faksu lub poczty elektronicznej.

Po dopisaniu się do spisu wyborców wyborca zostanie skreślony ze spisu wyborców w obwodzie głosowania właściwym dla miejsca stałego zamieszkania.

Wniosek o dopisanie do spisu wyborców dotyczy również ponownego głosowania w wyborach na prezydenta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2v9kyq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v9kyq