Trwa ładowanie...
d1dc2s5

Wybory 2020. Radni PiS zawiadomią PKW ws. zbiórki podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego

Radni PiS z warszawskiej dzielnicy Praga-Południe zapowiedzieli, że powiadomią PKW i prokuraturę w sprawie zbiórki podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego. Radna KO, w której biurze miał być prowadzony podobno nielegalny proceder, zaprzeczyła krążącym doniesieniom, nazywając je prowokacją.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Radni PiS zawiadomią PKW ws. zbiórki podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego
Wybory 2020. Radni PiS zawiadomią PKW ws. zbiórki podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego (Getty Images)
d1dc2s5

Wybory 2020. Radni PiS zawiadomią PKW i prokuraturę

W środę 27 maja portal tvp.info podał, że w warszawskim biurze rachunkowym, który prowadzony jest przez Bożenę Manarczyk, radną dzielnicy Praga-Południe, pomimo że data wyborów nie została jeszcze ogłoszona, zbierane są podpisy na listach poparcia pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego. Portal opublikował również nagranie, które miało potwierdzić owe zajście. W czwartek 28 maja Marek Borkowski, radny PiS z Pragi-Południe zabrał głos w sprawie.

- W związku z ujawnieniem tych informacji przez media i z nagraniem czujemy się, jako radni klubu PiS w obowiązku złożyć zawiadomienia do stosownych organów, przede wszystkim do PKW, ale też do prokuratury - powiedział radny.

d1dc2s5

Jak zaznaczył Borkowski, do radnych dochodzą sygnały, że podpisy zbierane mają być m.in. wśród pracowników urzędów miejskich. Borkowski dodał, że dziwi go, iż partia dopuszcza się takich nadużyć, a gdy sprawa wychodzi na jaw "próbuje zamieść sprawę pod dywan". W tej sprawie z radną KO rozmawiał szef klubu KO w Radzie Warszawy Jarosław Szostakowski. Zdaniem Manarczyk to "pisowska" prowokacja i nic takiego nie miało miejsca.

W środę Szostakowski wyjaśnił, że członkowie KO dostali wzór karty do zbierania podpisów, ale z informacją, że można je zbierać dopiero po ogłoszeniu daty wyborów. Marcin Kierwiński, przewodniczący PO w Warszawie po informacji opublikowanej przez tvp.info, oznajmił, że partia nie prowadzi żadnej oficjalnej zbiórki podpisów, gdyż wybory nie zostały jeszcze formalnie ogłoszone

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1dc2s5

Podziel się opinią

Share
d1dc2s5
d1dc2s5