Trwa ładowanie...

Wybory 2020. Warszawa. Radni nie rozliczą Rafała Trzaskowskiego przed wyborami

Przewodnicząca Rady Miasta Ewa Malinowska-Grupińska poinformowała o zmianie terminu sesji absolutoryjnej, na której radni dokonują oceny zarządu miasta. Oznacza to, że Rafał Trzaskowski uniknie oceny swojej pracy dla Warszawy przed wyborami 2020.
Share
Wybory 2020. Warszawa. Radni nie rozliczą Rafała Trzaskowskiego przed wyborami
Wybory 2020. Warszawa. Radni nie rozliczą Rafała Trzaskowskiego przed wyboramiŹródło: PAP
doo2ig6

Wybory 2020. Warszawa. Rafał Trzaskowski uniknie oceny przed wyborami

W związku z decyzją o przesunięciu sesji absolutoryjnej na koniec lipca, Rafał Trzaskowski nie zostanie poddany ocenie radnych przed wyborami 2020. Oficjalnie decyzja podyktowana jest trudnościami związanymi ze zdalnym charakterem pracy oraz ogólną sytuacją, będącą wynikiem pandemii koronawirusa.

Biuro Rady dodaje, że za decyzją stoi rozporządzenie ministra finansów z 31 marca, w skutek którego przesunięciu uległ termin graniczny przedstawienia sprawozdania finansowego za 2019 rok.

doo2ig6

Pierwotnym terminem sesji był 18 czerwca.

Zobacz też: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: moja żona jest głosem kobiet

Wybory 2020. Warszawa. Rafał Trzaskowski ucieka przed dyskusją?

Zdaniem radnych z ramienia Zjednoczonej Prawicy, Rafał Trzaskowski obawia się dyskusji na temat swoich dokonań w Warszawie i dlatego nie nie chce dopuścić do niej przed wyborami 2020.

Sesja absolutoryjna służy przede wszystkim ocenie polityki finansowej zarządu miasta. Radni sprawdzają kierowany przez prezydenta zarząd w zakresie gospodarności w dysponowaniu miejskim budżetem. Należy jednak zaznaczyć, że nieudzielenie absolutorium nie oznacza odwołania prezydenta z piastowanego stanowiska.

Źródło: gazetaprawna.pl

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

doo2ig6

Podziel się opinią

Share
doo2ig6
doo2ig6