Trwa ładowanie...

Wybory do Europarlamentu 2019. Jak głosować? Które dokumenty uprawniają do udziału w głosowaniu?

Wybory do Europarlamentu 2019 już 26 maja. W najbliższą niedzielę tysiące Polaków poprą jednego z wybranych kandydatów. Jak głosować, żeby głos był ważny? Jakie dokumenty trzeba zabrać na wybory?

Wybory do Europarlamentu 2019. Jak głosować? Które dokumenty uprawniają do udziału w głosowaniu?Źródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d1ceb5i
d1ceb5i

Wybory do Europarlamentu 2019. Kto może wziąć udział w wyborach?

Żeby wziąć udział w wyborach do Europarlamentu trzeba mieć ukończone 18 lat. Swój głos mogą oddać obywatele Polski i Unii Europejskiej, którzy nie zostali pozbawieni czynnego prawa wyborczego.
Swojego głosu nie będą mogły oddać osoby niepełnoletnie. W wyborach do Europarlamentu nie mogą brać udziału również osoby ubezwłasnowolnione oraz pozbawione praw wyborczych lub publicznych.

Wybory do Europarlamentu 2019. Jakie dokumenty zabrać?

Lokale wyborcze w niedzielę 26 maja będą czynne od godziny 7 rano do 21. Aby odebrać kartę do głosowania, należy przedstawić komisji dokument potwierdzający tożsamość. Może nim być np.:

  • Dowód osobisty
  • Paszport
  • Prawo jazdy
  • Legitymacja szkolna

Wybory do Europarlamentu 2019. Jak głosować?

Karta do głosowania będzie zawierała listy komitetów, na których znajdą się nazwiska kandydatów biorących udział w wyborach do Europarlamentu. Żeby oddać ważny głos, należy postawić znak X w kratce przy nazwisku tylko jednego kandydata.

d1ceb5i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ceb5i