Trwa ładowanie...
d4fsafq
wybory parlamentarne

Wybory do Sejmu i Senatu 2019. Kandydaci do parlamentu z okręgów warszawskich

Kampania wyborcza przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi na ostatniej prostej. Do głosowania został nieco ponad tydzień.Do urn wyborczych pójdziemy już 13 października.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Głosowanie w niedzielę 13 października
Wybory parlamentarne 2019. Głosowanie w niedzielę 13 października (East News, Fot: Krzysztof Kaniewski/REPORTER)
d4fsafq

Wybory parlamentarne 2019. Za nieco ponad tydzień wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję.

20 mandatów dla przyszłych członków Sejmu jest do zdobycia w Warszawie. Miasto stołeczne to okręg wyborczy nr 19.

Lista wyborcza nr 1 to kandydaci na posłów komitetu wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego:

1. BARTOSZEWSKI Władysław Teofil
2. OJER Anna Małgorzata
3. STANISZKIS Joanna Maria
4. STELMAŃSKA Izabela
5. HELWING Stanisław Piotr
6. WĄSOWICZ Michał Janusz
7. RAKIEL-CZARNECKA Walentyna
8. FLIS-KUCZYŃSKA Halina
9. ZAWŁOCKI Juliusz Jakub
10. SAWICKI Emil Krzysztof
11. STRĄK Michał Stanisław
12. BOGIEL Teresa Maria
13. MASŁOWSKI Wiktor Zbigniew
14. ŁUKASIEWICZ Adam Krzysztof
15. WASILEWSKA Lucyna Gertruda
16. PŁOWICZ Marcin Tomasz
17. BIELSKI Karol Tomasz
18. DYDUCH Janusz
19. GARSTKA Tatiana Joanna
20. ŁAZARSKI Roman
21. PANAS Anna Józefa
22. WYSZYŃSKA Teresa Maria
23. GRUDOWSKA Agata Zofia
24. RUTKOWSKA Mirosława
25. MARECKI Marek Antoni
26. MAZUREK Aleksander Paweł
27. OWCZARSKI Piotr Krzysztof
28. KOZUBEK Elżbieta Barbara
29. MISIEJKO Karolina
30. PASTEWKA Małgorzata Halina
31. NOWOSIELSKI Kamil Ernest
32. WIECZOREK Katarzyna Agata
33. GOŁOTA Bożenna Jolanta
34. CZAPLICKI Zbigniew
35. WRÓBLEWSKI Andrzej Wojciech
36. MAZUREK Jerzy
37. CHOIŃSKA Alicja Elżbieta
38. SZYMANEK Piotr Ludomir
39. TYSZCZUK Sebastian Adrian

Lista wyborcza nr 2 to kandydaci Prawa i Sprawiedliwości:

1. KACZYŃSKI Jarosław Aleksander
2. KAMIŃSKI Mariusz
3. GOSIEWSKA Małgorzata Maria
4. NAIMSKI Piotr Aleksander
5. KRAJEWSKI Jarosław Karol
6. LISIECKI Paweł Jacek
7. GRYGLAS Zbigniew
8. TOMASZEWSKA Ewa
9. KALETA Sebastian Jerzy
10. WYPYCH Małgorzata Maria
11. MELAK Andrzej Józef
12. SEMENIUK Olga Ewa
13. GÓRSKI Patryk
14. BOROWSKI Adam Zbigniew
15. FRĄCKOWIAK Filip Jakub
16. CHOJNOWSKI Wojciech Maciej
17. TERLECKA Mirosława Hanna
18. GOZDEK Piotr Paweł
19. PERET Ewa
20. GÓRSKI Krzysztof Robert
21. BOSAK Krzysztof Tomasz
22. KOLASIŃSKA Bożena
23. CACKOWSKI Marek Jan
24. POLAK Katarzyna Maria
25. KACPROWICZ Sławomir Stanisław
26. SMALCERZ Ewa Maria
27. MIODUSZEWSKA Teresa
28. KULESZA Stefan
29. CZARTORYSKA-PLUTECKA Izabela Joanna
30. TERLECKI Paweł Andrzej
31. WYSOCKI Krzysztof
32. KĘZIK Anna
33. GAJEWSKA Irena
34. SZYMAŃSKI Paweł
35. PALUSZEK Aneta
36. JAKUBOWSKA Agnieszka Jadwiga
37. MOLICKI Maciej
38. KSIĘŻAK Paweł Krzysztof
39. REJOWSKI Grzegorz Paweł
40. ZABŁOCKI Wojciech Jakub

Kandydaci komitetu wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej są na liście wyborczej nr 3:

1. ZANDBERG Adrian Tadeusz
2. ŻUKOWSKA Anna Maria
3. TARCZYŃSKA Anna Małgorzata
4. BIEJAT Magdalena Agnieszka
5. LIEDEL Krzysztof
6. PELC Filip Tadeusz
7. PRZYŁUSKA Bożena Marta
8. BRÓZDA Hanna Janina
9. DUDA Katarzyna Beata
10. STĘPIEŃ Mateusz Zbigniew
11. LISZKA Sebastian Roman
12. POSTNIKOFF Danuta Beata
13. WICHA Joanna Beata
14. KUBIAK Jacek Zbigniew
15. GOŹDZIKOWSKI Mateusz Wojciech
16. KUCZYŃSKA Urszula Teresa
17. MYCKA Łukasz Kamil
18. KELLES-KRAUZ Joanna Maria
19. OŻDŻEŃSKI Wojciech
20. ROZENEK Dariusz Krzysztof
21. BRONOWICKA Joanna Wanda
22. DUNIN-BORKOWSKI Maciej Włodzimierz
23. DOMAŃSKA Inga Maria
24. RYTEL Jerzy Marian
25. WRÓBLEWSKI Andrzej Wiktor
26. PAJĘCKA Anna Paulina
27. JAGODZIŃSKA Anna Klara
28. MIENIEWSKI Daniel
29. LUTOSTAŃSKA Agnieszka
30. GĄSIOROWSKA Małgorzata Anna
31. ŻURAWSKI Cezary
32. SADOWSKA Anna Paulina
33. MIERZWIŃSKI Krzysztof Stanisław
34. KOWALSKA-ZIĘTARA Katarzyna Anna
35. GODLEWSKA Joanna Maria
36. SZUSTAKIEWICZ Karol Andrzej
37. JANICZAK Grzegorz Jan
38. UTOWKA Patryk Piotr
39. SAYED Marta Zofia
40. GADZINOWSKI Piotr

d4fsafq

Lista wyborcza nr 4 to kandydacie komitetu wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość:

1. KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard
2. PEJO Bartłomiej Artur
3. SKUTECKI Paweł Juliusz
4. MODELSKA-CREECH Mirosława Zofia
5. MAGIERA Wiesław Marian
6. KOWALIŃSKI Aleksander Filip
7. NITECKA Ewa Alicja
8. BOROWSKI Jan
9. KRZEKOTOWSKA Krystyna Anna
10. JURKIEWICZ Gabriela Zofia
11. WAWER Alina Barbara
12. TUMANOWICZ Sławomir
13. KUMÓR Andrzej Paweł
14. KRANAS Justyna Stefania
15. ŻELAZNY Krystian Zbigniew
16. ROSS Sebastian
17. ZIĘTEK-WIELOMSKA Magdalena
18. URBANEK Antoni Konrad
19. ZIÓŁKOWSKI Wojciech Bartosz
20. BODAKOWSKI Jan Antoni
21. KOWALSKI Jarosław Grzegorz
22. JARZĄBEK Łukasz Zbigniew
23. KOWALSKA Agnieszka
24. KESSLING Izabela
25. BABIAK Andrzej
26. FLORYSIAK Jacek Piotr
27. STERKOWSKI Piotr Roman
28. DMOWSKI Rafał Przemysław
29. POKOJSKA Angelika Justyna
30. UTECHT Martyna
31. KRELLER-STANISŁAWEK Urszula Irena
32. NIEZNAŃSKA Paulina
33. KŁOS Rafał Patryk
34. KUŚMIERCZYK Marcin Józef
35. KASPRZAK Rajmund Krzysztof
36. KASJANIUK Adam
37. RUMIŃSKI Jakub Maciej
38. ROSOWSKI Włodzimierz Witold
39. ZIÓŁKOWSKA Katarzyna Maria
40. KROGULSKI Mariusz Lesław

Lista numer 5 to koalicyjny komitet wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni:

1. KIDAWA-BŁOŃSKA Małgorzata Maria
2. LUBNAUER Katarzyna Anna
3. ROSATI Dariusz Kajetan
4. FABISIAK Joanna
5. SZOSTAKOWSKI Jarosław Sergiusz
6. PIEKARSKA Katarzyna Maria
7. SZCZERBA Michał Roch
8. POTAPOWICZ Sławomir
9. ZIELIŃSKA Urszula Sara
10. KOSECKI Roman Jacek
11. POTOROCZYN Paweł Rafał
12. DĄBROWSKA Alicja
13. JACHIRA Klaudia Krystyna
14. SKOLIMOWSKI Krzysztof Piotr
15. ŁOBODA Dorota Ewa
16. MANARCZYK Bożena Maria
17. BORKOWSKI Wojciech Józef
18. KRAJEWSKA Sylwia
19. KACPRZYK Dawid
20. MIŚKIEWICZ Jolanta
21. LUFT Krzysztof Stanisław
22. ŁOBACZ Bogusław Kazimierz
23. SKRZECZ Jerzy Norbert
24. TURSKA Marta Katarzyna
25. PIOTROWSKI Arkadiusz
26. WYRWAŁ Agnieszka Monika
27. RUDZIAK Anna
28. SAMCZYK Anna Elżbieta
29. LACH Lilianna Irena
30. ŁĄCKA Ilona Joanna
31. ROGULSKI Igor
32. LEŚNIAK Edyta Róża
33. WASYLUK Aleksander
34. CHMIEL Patrycja Maria
35. ROSS Tadeusz Edward
36. WOJDA Paweł Konrad
37. STELMASZYK Anna Małgorzata
38. KERYK Myroslava
39. KRASOŃ Łukasz
40. GAJEWSKA Aleksandra Małgorzata

W skład okręgu wyborczego nr 20 wchodzą następujące tereny województwa mazowieckiego: powiaty grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński. Tu kandydaci powalczą o 12 mandatów.

d4fsafq

Lista wyborcza nr 1 to kandydaci komitetu wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe:

1. MORDAK Robert Dariusz
2. ŻELAZOWSKA Bożena Jadwiga
3. STEFANIAK Jakub Łukasz
4. PETELICKA Agnieszka Beata
5. ŚWIERCZ Artur Mateusz
6. BIERNACKA Magdalena
7. OLEKSIAK Emilia
8. GRAJDA Dariusz Grzegorz
9. GALIŃSKI Piotr Stanisław
10. MAŁOLEPSZY Karol Andrzej
11. POZOREK Artur
12. BUSZTA Krystian Stanisław
13. SUDOMIRSKI Marek Szczepan
14. SZYNKIEWICZ Ewa
15. LITWIŃCZUK Zdzisław Czesław
16. NASIADKA Ilona
17. CIEPIELEWSKA Joanna Katarzyna
18. DOMINIAK Michał Adam
19. ŁUKASIŃSKA Maryla Barbara
20. OKUROWSKA Małgorzata
21. SOSIN Daniel Krzysztof
22. PIEKUT Damian Marek
23. RYŚ-FERENS Erwina Lilia
24. BORKOWSKI Łukasz Jan

Na liście wyborczej nr 2 znaleźli się kandydaci komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość:

1. BŁASZCZAK Mariusz
2. CZERWIŃSKA Anita
3. SMIRNOW Andrzej
4. SZYSZKO Jan Feliks
5. SIPIERA Zdzisław Tadeusz
6. UŚCIŃSKI Piotr Michał
7. BITTEL Andrzej
8. OLSZEWSKI Dariusz
9. KLINOWSKI Marcel Józef
10. PRÓSZYŃSKI Michał Feliks
11. KWIEK Monika Joanna
12. SZYDLIK Robert
13. TRACZYK Stefan
14. LASKUS Tomasz Bogumił
15. BOJEMSKA Dorota Małgorzata
16. MADZIAR Jolanta Monika
17. PRUSZCZYK Grzegorz
18. NIEZABITOWSKI Zbigniew
19. ZALEWSKA Aurelia
20. MIROSŁAW Renata
21. CHOROŚ Piotr
22. SZYMAŃSKA-SUCHECKA Małgorzata
23. RUDZKA Anna Krystyna
24. CHOROSIŃSKA Dominika Małgorzata

d4fsafq

Lista numer 3 to kandydaci komitetu wyborczego Sojusz Lewicy Demokratycznej:

1. ROZENEK Andrzej Tadeusz
2. ZIMMERMANN Julia Eliza
3. BUŹNIAK Sylwia Lidia
4. PONIEWIERKA Leszek
5. GÓRSKI Marcin
6. RADZIKOWSKI Andrzej Marek
7. GOŁOTA Konrad Krzyszof
8. SKÓRSKA Ewa Katarzyna
9. BRAITER Katarzyna Anna
10. GAWKOWSKI Bartosz Konrad
11. CIEPLIŃSKA-KOWALSKA Joanna Dagmara
12. STARZYŃSKA Małgorzata Henryka
13. KOWALSKA Katarzyna
14. MAZUR Remigiusz Radosław
15. KOZIELSKA Liliana
16. WOJCIESKI Andrzej
17. URBANEK Robert
18. BŁASZCZAK Monika
19. MIŁOW Sławomir Borys
20. SZYMAŃSKI Mateusz
21. WRÓBLEWSKA Ewa Magdalena
22. TOMASZEWSKI Wiesław
23. STEFANKOWSKI Mateusz Kamil
24. PAPUGA Marek Zdzisław

Kandydaci komitetu wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość są na liście nr 4:

1. WAWER Michał Jan
2. PAZIO Rafał Piotr
3. NIEZNAŃSKI Michał
4. KORWIN-MIKKE Jacek Baltazar
5. CHMIELECKI Bogdan Jerzy
6. CYNKIER Tomasz Jan
7. ŚLIWA Anna Małgorzata
8. TROCHANOWSKA Beata Elżbieta
9. FILIPEK Piotr
10. WITASZEK Zbigniew
11. LECH-RĄCZKA Teresa
12. ŻOŁEK Julia Maria
13. JANIK Michał Jan
14. LUTY Edyta Agnieszka
15. SKWARSKI Adam Andrzej
16. PINTARA Anna Jadwiga
17. BAJKOWSKI Rafał
18. DROŻDŻ Piotr Dariusz
19. PUŁAWSKI Sebastian
20. RUMIŃSKA Anna Patrycja
21. STERKOWSKA Ewelina
22. TOTT Karol Tadeusz
23. CHOJNACKA Grażyna Wiesława
24. SMUNIEWSKI Konrad Paweł

Lista numer 5 to koalicyjny komitet wyborczy Koalicja Obywatelska, PO .N IPL Zieloni:

1. GRABIEC Jan Stanisław
2. ZALEWSKI Paweł Ksawery
3. GAJEWSKA Kinga Magdalena
4. LASEK Maciej Grzegorz
5. WIŚNIEWSKI Jacek Grzegorz
6. NIEMCZYK Piotr Franciszek
7. SZOSTAK Katarzyna Albina
8. KOCZOROWSKA Jolanta Maria
9. RZYMAN Krzysztof Adam
10. KOŁOSOWSKI Artur Stanisław
11. KRAWCZYK-DĘBIEC Ewa Małgorzata
12. HERNER Wojciech
13. BONECKA Halina Justyna
14. SZTURO Tomasz Paweł
15. ORZECHOWSKA - MIKULSKA Grażyna
16. WASILEWSKI Piotr Michał
17. MIERZEJEWSKA-WAŚ Magdalena Jadwiga
18. LUBOIŃSKI Patryk Jan
19. WIERZBICKA Olga
20. WYDURSKI Patryk
21. WINIARSKA-CZAJKOWSKA Maja Magdalena
22. BIELEC Karol
23. KAMIŃSKI Grzegorz Rafał
24. KANDYBA Piotr

Lista nr 8 to kandydaci komitetu wyborczego Wyborców Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy

1. WYSOCKI Grzegorz
2. STARZYŃSKI Jan
3. KORCZAK Agata
4. DUCH Mateusz
5. PACIOREK Tomasz Sławomir
6. NELKEN Urszula
7. LIPIŃSKI Grzegorz Michał
8. DUDA Krzysztof Ryszard
9. MORYC Ilona
10. SAWA Michał Grzegorz
11. TYMIŃSKI Piotr
12. WOŹNIAK Dorota Krystyna
13. CHMIELEWSKI Paweł
14. JAWOREK Katarzyna
15. PAĆKO Jarosław Paweł
16. SUWAŁA Jacek
17. WYKOWSKA Marta Maria
18. SOKALSKI Mariusz Paweł
19. MISIEWICZ-PRZYBOROWSKA Aneta
20. MARCHEWKA Katarzyna Karolina
21. KROGUL Piotr
22. GAJEWSKA Anna Katarzyna
23. RYTEL Konrad Szymon

Wybory parlamentarne 2019. Wybory do Senatu

Warszawę i powiaty z nią sąsiadujące, które tworzą tzw. obwarzanek, podzielono na sześć okręgów wyborczych.

d4fsafq

Okręg nr 40 to obszary powiatów: legionowskiego, nowodworskiego, warszawskiego zachodniego i wołomińskiego.

W okręgu wyborczym nr 40 wybieramy spośród dwóch osób:

1. HIBNER Jolanta Emilia
2. ŻARYN Jan Krzysztof

Okręg nr 41 to tereny powiatów: grodziskiego, otwockiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego. Tu także jest dwóch kandydatów:

1. KAMIŃSKI Michał Tomasz
2. RADZIWIŁŁ Konstanty

Kandydaci z okręgu nr 42, który obejmuje dzielnice Warszawy: Pragę Południe, Pragę Północ, Rembertów, Targówek i Wesołą, to:

1. BOROWSKI Marek Stefan
2. JURKIEWICZ Cezary Andrzej

W okręgu nr 43, czyli na terenie stołecznych dzielnic: Mokotowa, Ursynowa, Wilanowa i Wawra można głosować na jednego spośród kandydatów:

1. BORYS-DAMIĘCKA Barbara
2. JARUZELSKA Monika Anna
3. JAWORSKI Lech Włodzimierz

Okręg wyborczy nr 44 to teren Białołęki, Bielan, Śródmieścia, Żoliborza. Kandydaci to:

1. KASPRZAK Cezary Paweł
2. RUDNICKI Marek
3. UJAZDOWSKI Kazimierz Michał

Okręg nr 45 to dzielnice Warszawy: Bemowo, Ochota, Ursus, Włochy, Wola. Kandydatami w tym okręgu są:

1. POCIEJ Aleksander August
2. RADZISZEWSKI Piotr Zbigniew

13 października lokale wyborcze będą otwarte od godz. 7 do 21.

d4fsafq

Każdy z wyborców dostanie w lokalu wyborczym dwie karty do głosowania. Przy nazwisku wybranego kandydata należy postawić znak "X".

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tak europosłanki PiS radzą sobie w PE. Biedroń kpi

d4fsafq

Podziel się opinią

Share

d4fsafq

d4fsafq