ycipk-o5adv3
wybory parlamentarne

Wybory do Sejmu i Senatu 2019. Lista kandydatów w okręgu nr 19 i 20 [Warszawa i powiaty ościenne]

Niespełna 4 tygodnie zostały do wyborów parlamentarnych. Swoje głosy na kandydatów do Sejmu i Senatu oddamy w niedzielę 13 października.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory do Sejmu i Senatu zaplanowano na 13 października
Wybory do Sejmu i Senatu zaplanowano na 13 października (PAP, Fot: PAP)
ycipk-o5adv3

Wybory parlamentarne 2019. W październiku wyborcy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję.

20 mandatów dla przyszłych członków Sejmu jest do zdobycia w Warszawie. Miasto stołeczne to okręg wyborczy nr 19.

Lista wyborcza nr 1 to kandydaci na posłów komitetu wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego:

ycipk-o5adv3
  1. BARTOSZEWSKI Władysław Teofil
  2. OJER Anna Małgorzata
  3. STANISZKIS Joanna Maria
  4. STELMAŃSKA Izabela
  5. HELWING Stanisław Piotr
  6. WĄSOWICZ Michał Janusz
  7. RAKIEL-CZARNECKA Walentyna
  8. FLIS-KUCZYŃSKA Halina
  9. ZAWŁOCKI Juliusz Jakub
  10. SAWICKI Emil Krzysztof
  11. STRĄK Michał Stanisław
  12. BOGIEL Teresa Maria
  13. MASŁOWSKI Wiktor Zbigniew
  14. ŁUKASIEWICZ Adam Krzysztof
  15. WASILEWSKA Lucyna Gertruda
  16. PŁOWICZ Marcin Tomasz
  17. BIELSKI Karol Tomasz
  18. DYDUCH Janusz
  19. GARSTKA Tatiana Joanna
  20. ŁAZARSKI Roman
  21. PANAS Anna Józefa
  22. WYSZYŃSKA Teresa Maria
  23. GRUDOWSKA Agata Zofia
  24. RUTKOWSKA Mirosława
  25. MARECKI Marek Antoni
  26. MAZUREK Aleksander Paweł
  27. OWCZARSKI Piotr Krzysztof
  28. KOZUBEK Elżbieta Barbara
  29. MISIEJKO Karolina
  30. PASTEWKA Małgorzata Halina
  31. NOWOSIELSKI Kamil Ernest
  32. WIECZOREK Katarzyna Agata
  33. GOŁOTA Bożenna Jolanta
  34. CZAPLICKI Zbigniew
  35. WRÓBLEWSKI Andrzej Wojciech
  36. MAZUREK Jerzy
  37. CHOIŃSKA Alicja Elżbieta
  38. SZYMANEK Piotr Ludomir
  39. TYSZCZUK Sebastian Adrian

Lista wyborcza nr 2 to kandydaci Prawa i Sprawiedliwości:

  1. KACZYŃSKI Jarosław Aleksander
  2. KAMIŃSKI Mariusz
  3. GOSIEWSKA Małgorzata Maria
  4. NAIMSKI Piotr Aleksander
  5. KRAJEWSKI Jarosław Karol
  6. LISIECKI Paweł Jacek
  7. GRYGLAS Zbigniew
  8. TOMASZEWSKA Ewa
  9. KALETA Sebastian Jerzy
  10. WYPYCH Małgorzata Maria
  11. MELAK Andrzej Józef
  12. SEMENIUK Olga Ewa
  13. GÓRSKI Patryk
  14. BOROWSKI Adam Zbigniew
  15. FRĄCKOWIAK Filip Jakub
  16. CHOJNOWSKI Wojciech Maciej
  17. TERLECKA Mirosława Hanna
  18. GOZDEK Piotr Paweł
  19. PERET Ewa
  20. GÓRSKI Krzysztof Robert
  21. BOSAK Krzysztof Tomasz
  22. KOLASIŃSKA Bożena
  23. CACKOWSKI Marek Jan
  24. POLAK Katarzyna Maria
  25. KACPROWICZ Sławomir Stanisław
  26. SMALCERZ Ewa Maria
  27. MIODUSZEWSKA Teresa
  28. KULESZA Stefan
  29. CZARTORYSKA-PLUTECKA Izabela Joanna
  30. TERLECKI Paweł Andrzej
  31. WYSOCKI Krzysztof
  32. KĘZIK Anna
  33. GAJEWSKA Irena
  34. SZYMAŃSKI Paweł
  35. PALUSZEK Aneta
  36. JAKUBOWSKA Agnieszka Jadwiga
  37. MOLICKI Maciej
  38. KSIĘŻAK Paweł Krzysztof
  39. REJOWSKI Grzegorz Paweł
  40. ZABŁOCKI Wojciech Jakub

Kandydaci komitetu wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej są na liście wyborczej nr 3:

ycipk-o5adv3
  1. ZANDBERG Adrian Tadeusz
  2. ŻUKOWSKA Anna Maria
  3. TARCZYŃSKA Anna Małgorzata
  4. BIEJAT Magdalena Agnieszka
  5. LIEDEL Krzysztof
  6. PELC Filip Tadeusz
  7. PRZYŁUSKA Bożena Marta
  8. BRÓZDA Hanna Janina
  9. DUDA Katarzyna Beata
  10. STĘPIEŃ Mateusz Zbigniew
  11. LISZKA Sebastian Roman
  12. POSTNIKOFF Danuta Beata
  13. WICHA Joanna Beata
  14. KUBIAK Jacek Zbigniew
  15. GOŹDZIKOWSKI Mateusz Wojciech
  16. KUCZYŃSKA Urszula Teresa
  17. MYCKA Łukasz Kamil
  18. KELLES-KRAUZ Joanna Maria
  19. OŻDŻEŃSKI Wojciech
  20. ROZENEK Dariusz Krzysztof
  21. BRONOWICKA Joanna Wanda
  22. DUNIN-BORKOWSKI Maciej Włodzimierz
  23. DOMAŃSKA Inga Maria
  24. RYTEL Jerzy Marian
  25. WRÓBLEWSKI Andrzej Wiktor
  26. PAJĘCKA Anna Paulina
  27. JAGODZIŃSKA Anna Klara
  28. MIENIEWSKI Daniel
  29. LUTOSTAŃSKA Agnieszka
  30. GĄSIOROWSKA Małgorzata Anna
  31. ŻURAWSKI Cezary
  32. SADOWSKA Anna Paulina
  33. MIERZWIŃSKI Krzysztof Stanisław
  34. KOWALSKA-ZIĘTARA Katarzyna Anna
  35. GODLEWSKA Joanna Maria
  36. SZUSTAKIEWICZ Karol Andrzej
  37. JANICZAK Grzegorz Jan
  38. UTOWKA Patryk Piotr
  39. SAYED Marta Zofia
  40. GADZINOWSKI Piotr

Lista wyborcza nr 4 to kandydacie komitetu wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość:

  1. KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard
  2. PEJO Bartłomiej Artur
  3. SKUTECKI Paweł Juliusz
  4. MODELSKA-CREECH Mirosława Zofia
  5. MAGIERA Wiesław Marian
  6. KOWALIŃSKI Aleksander Filip
  7. NITECKA Ewa Alicja
  8. BOROWSKI Jan
  9. KRZEKOTOWSKA Krystyna Anna
  10. JURKIEWICZ Gabriela Zofia
  11. WAWER Alina Barbara
  12. TUMANOWICZ Sławomir
  13. KUMÓR Andrzej Paweł
  14. KRANAS Justyna Stefania
  15. ŻELAZNY Krystian Zbigniew
  16. ROSS Sebastian
  17. ZIĘTEK-WIELOMSKA Magdalena
  18. URBANEK Antoni Konrad
  19. ZIÓŁKOWSKI Wojciech Bartosz
  20. BODAKOWSKI Jan Antoni
  21. KOWALSKI Jarosław Grzegorz
  22. JARZĄBEK Łukasz Zbigniew
  23. KOWALSKA Agnieszka
  24. KESSLING Izabela
  25. BABIAK Andrzej
  26. FLORYSIAK Jacek Piotr
  27. STERKOWSKI Piotr Roman
  28. DMOWSKI Rafał Przemysław
  29. POKOJSKA Angelika Justyna
  30. UTECHT Martyna
  31. KRELLER-STANISŁAWEK Urszula Irena
  32. NIEZNAŃSKA Paulina
  33. KŁOS Rafał Patryk
  34. KUŚMIERCZYK Marcin Józef
  35. KASPRZAK Rajmund Krzysztof
  36. KASJANIUK Adam
  37. RUMIŃSKI Jakub Maciej
  38. ROSOWSKI Włodzimierz Witold
  39. ZIÓŁKOWSKA Katarzyna Maria
  40. KROGULSKI Mariusz Lesław

Lista numer 5 to koalicyjny komitet wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni:

ycipk-o5adv3
  1. KIDAWA-BŁOŃSKA Małgorzata Maria
  2. LUBNAUER Katarzyna Anna
  3. ROSATI Dariusz Kajetan
  4. FABISIAK Joanna
  5. SZOSTAKOWSKI Jarosław Sergiusz
  6. PIEKARSKA Katarzyna Maria
  7. SZCZERBA Michał Roch
  8. POTAPOWICZ Sławomir
  9. ZIELIŃSKA Urszula Sara
  10. KOSECKI Roman Jacek
  11. POTOROCZYN Paweł Rafał
  12. DĄBROWSKA Alicja
  13. JACHIRA Klaudia Krystyna
  14. SKOLIMOWSKI Krzysztof Piotr
  15. ŁOBODA Dorota Ewa
  16. MANARCZYK Bożena Maria
  17. BORKOWSKI Wojciech Józef
  18. KRAJEWSKA Sylwia
  19. KACPRZYK Dawid
  20. MIŚKIEWICZ Jolanta
  21. LUFT Krzysztof Stanisław
  22. ŁOBACZ Bogusław Kazimierz
  23. SKRZECZ Jerzy Norbert
  24. TURSKA Marta Katarzyna
  25. PIOTROWSKI Arkadiusz
  26. WYRWAŁ Agnieszka Monika
  27. RUDZIAK Anna
  28. SAMCZYK Anna Elżbieta
  29. LACH Lilianna Irena
  30. ŁĄCKA Ilona Joanna
  31. ROGULSKI Igor
  32. LEŚNIAK Edyta Róża
  33. WASYLUK Aleksander
  34. CHMIEL Patrycja Maria
  35. ROSS Tadeusz Edward
  36. WOJDA Paweł Konrad
  37. STELMASZYK Anna Małgorzata
  38. KERYK Myroslava
  39. KRASOŃ Łukasz
  40. GAJEWSKA Aleksandra Małgorzata

W skład okręgu wyborczego nr 20 wchodzą następujące tereny województwa mazowieckiego: powiaty grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński. Tu kandydaci powalczą o 12 mandatów.

Lista wyborcza nr 1 to kandydaci komitetu wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe:

  1. MORDAK Robert Dariusz
  2. ŻELAZOWSKA Bożena Jadwiga
  3. STEFANIAK Jakub Łukasz
  4. PETELICKA Agnieszka Beata
  5. ŚWIERCZ Artur Mateusz
  6. BIERNACKA Magdalena
  7. OLEKSIAK Emilia
  8. GRAJDA Dariusz Grzegorz
  9. GALIŃSKI Piotr Stanisław
  10. MAŁOLEPSZY Karol Andrzej
  11. POZOREK Artur
  12. BUSZTA Krystian Stanisław
  13. SUDOMIRSKI Marek Szczepan
  14. SZYNKIEWICZ Ewa
  15. LITWIŃCZUK Zdzisław Czesław
  16. NASIADKA Ilona
  17. CIEPIELEWSKA Joanna Katarzyna
  18. DOMINIAK Michał Adam
  19. ŁUKASIŃSKA Maryla Barbara
  20. OKUROWSKA Małgorzata
  21. SOSIN Daniel Krzysztof
  22. PIEKUT Damian Marek
  23. RYŚ-FERENS Erwina Lilia
  24. BORKOWSKI Łukasz Jan
ycipk-o5adv3

Na liście wyborczej nr 2 znaleźli się kandydaci komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość:

  1. BŁASZCZAK Mariusz
  2. CZERWIŃSKA Anita
  3. SMIRNOW Andrzej
  4. SZYSZKO Jan Feliks
  5. SIPIERA Zdzisław Tadeusz
  6. UŚCIŃSKI Piotr Michał
  7. BITTEL Andrzej
  8. OLSZEWSKI Dariusz
  9. KLINOWSKI Marcel Józef
  10. PRÓSZYŃSKI Michał Feliks
  11. KWIEK Monika Joanna
  12. SZYDLIK Robert
  13. TRACZYK Stefan
  14. LASKUS Tomasz Bogumił
  15. BOJEMSKA Dorota Małgorzata
  16. MADZIAR Jolanta Monika
  17. PRUSZCZYK Grzegorz
  18. NIEZABITOWSKI Zbigniew
  19. ZALEWSKA Aurelia
  20. MIROSŁAW Renata
  21. CHOROŚ Piotr
  22. SZYMAŃSKA-SUCHECKA Małgorzata
  23. RUDZKA Anna Krystyna
  24. CHOROSIŃSKA Dominika Małgorzata

Lista numer 3 to kandydaci komitetu wyborczego Sojusz Lewicy Demokratycznej:

  1. ROZENEK Andrzej Tadeusz
  2. ZIMMERMANN Julia Eliza
  3. BUŹNIAK Sylwia Lidia
  4. PONIEWIERKA Leszek
  5. GÓRSKI Marcin
  6. RADZIKOWSKI Andrzej Marek
  7. GOŁOTA Konrad Krzyszof
  8. SKÓRSKA Ewa Katarzyna
  9. BRAITER Katarzyna Anna
  10. GAWKOWSKI Bartosz Konrad
  11. CIEPLIŃSKA-KOWALSKA Joanna Dagmara
  12. STARZYŃSKA Małgorzata Henryka
  13. KOWALSKA Katarzyna
  14. MAZUR Remigiusz Radosław
  15. KOZIELSKA Liliana
  16. WOJCIESKI Andrzej
  17. URBANEK Robert
  18. BŁASZCZAK Monika
  19. MIŁOW Sławomir Borys
  20. SZYMAŃSKI Mateusz
  21. WRÓBLEWSKA Ewa Magdalena
  22. TOMASZEWSKI Wiesław
  23. STEFANKOWSKI Mateusz Kamil
  24. PAPUGA Marek Zdzisław
ycipk-o5adv3

Kandydaci komitetu wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość są na liście nr 4:

  1. WAWER Michał Jan
  2. PAZIO Rafał Piotr
  3. NIEZNAŃSKI Michał
  4. KORWIN-MIKKE Jacek Baltazar
  5. CHMIELECKI Bogdan Jerzy
  6. CYNKIER Tomasz Jan
  7. ŚLIWA Anna Małgorzata
  8. TROCHANOWSKA Beata Elżbieta
  9. FILIPEK Piotr
  10. WITASZEK Zbigniew
  11. LECH-RĄCZKA Teresa
  12. ŻOŁEK Julia Maria
  13. JANIK Michał Jan
  14. LUTY Edyta Agnieszka
  15. SKWARSKI Adam Andrzej
  16. PINTARA Anna Jadwiga
  17. BAJKOWSKI Rafał
  18. DROŻDŻ Piotr Dariusz
  19. PUŁAWSKI Sebastian
  20. RUMIŃSKA Anna Patrycja
  21. STERKOWSKA Ewelina
  22. TOTT Karol Tadeusz
  23. CHOJNACKA Grażyna Wiesława
  24. SMUNIEWSKI Konrad Paweł

Lista numer 5 to koalicyjny komitet wyborczy Koalicja Obywatelska, PO .N IPL Zieloni:

  1. GRABIEC Jan Stanisław
  2. ZALEWSKI Paweł Ksawery
  3. GAJEWSKA Kinga Magdalena
  4. LASEK Maciej Grzegorz
  5. WIŚNIEWSKI Jacek Grzegorz
  6. NIEMCZYK Piotr Franciszek
  7. SZOSTAK Katarzyna Albina
  8. KOCZOROWSKA Jolanta Maria
  9. RZYMAN Krzysztof Adam
  10. KOŁOSOWSKI Artur Stanisław
  11. KRAWCZYK-DĘBIEC Ewa Małgorzata
  12. HERNER Wojciech
  13. BONECKA Halina Justyna
  14. SZTURO Tomasz Paweł
  15. ORZECHOWSKA - MIKULSKA Grażyna
  16. WASILEWSKI Piotr Michał
  17. MIERZEJEWSKA-WAŚ Magdalena Jadwiga
  18. LUBOIŃSKI Patryk Jan
  19. WIERZBICKA Olga
  20. WYDURSKI Patryk
  21. WINIARSKA-CZAJKOWSKA Maja Magdalena
  22. BIELEC Karol
  23. KAMIŃSKI Grzegorz Rafał
  24. KANDYBA Piotr

Lista nr 8 to kandydaci komitetu wyborczego Wyborców Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy

  1. WYSOCKI Grzegorz
  2. STARZYŃSKI Jan
  3. KORCZAK Agata
  4. DUCH Mateusz
  5. PACIOREK Tomasz Sławomir
  6. NELKEN Urszula
  7. LIPIŃSKI Grzegorz Michał
  8. DUDA Krzysztof Ryszard
  9. MORYC Ilona
  10. SAWA Michał Grzegorz
  11. TYMIŃSKI Piotr
  12. WOŹNIAK Dorota Krystyna
  13. CHMIELEWSKI Paweł
  14. JAWOREK Katarzyna
  15. PAĆKO Jarosław Paweł
  16. SUWAŁA Jacek
  17. WYKOWSKA Marta Maria
  18. SOKALSKI Mariusz Paweł
  19. MISIEWICZ-PRZYBOROWSKA Aneta
  20. MARCHEWKA Katarzyna Karolina
  21. KROGUL Piotr
  22. GAJEWSKA Anna Katarzyna
  23. RYTEL Konrad Szymon

W niedzielę 13 października każdy z wyborców dostanie w lokalu wyborczym dwie karty do głosowania. Przy nazwisku wybranego kandydata należy postawić znak "X".

Lokale wyborcze będą otwarte od godz. 7 do 21.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Kontrowersyjny pomysł PiS ws. dziennikarzy. Kierwiński komentuje

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-o5adv3

ycipk-o5adv3
ycipk-o5adv3