ycipk-zgwv44

Wybory na Ukrainie. Gigantyczna kolejka przed ambasadą w Warszawie

Na Ukrainie trwają wybory prezydenckie. Wielu naszych sąsiadów mieszkających w Warszawie postanowiło zagłosować w ambasadzie swojego kraju w stolicy Polski. Przed budynkiem ustawiła się długa kolejka chętnych oddać głos.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ambasada Ukrainy w Polsce, al. Szucha 7 (Warszawa).
Ambasada Ukrainy w Polsce, al. Szucha 7 (Warszawa). (Wirtualna Polska)
ycipk-zgwv44

Centralna Komisja Wyborcza w Kijowie poinformowała, że do godz. 11 czasu miejscowego zagłosowało około 17 proc. uprawnionych.

Największą frekwencję odnotowano w obwodzie kirowohradzkim w centralnej Ukrainie (21,6 proc.), a najmniejszą w obwodzie zakarpackim na zachodzie kraju (8 proc.).

ycipk-zgwv44

Portal interia.pl donosi, że szacunkowe dane Centralnej Komisji Wyborczej stworzono na podstawie informacji z 81 spośród 199 okręgów wyborczych.

Głosować można będzie do momentu zamknięcia lokali wyborczych, czyli do godz. 20 czasu lokalnego (godz. 19 w Polsce).

W walce o fotel prezydenta udział bierze wielu kandydatów, ale według wyników sondaży, ci najpoważniejsi to była premier Julia Tymoszenko, urzędujący prezydent Petro Poroszenko i komik Wołodymyr Zełenski.

Dziennikarz Wirtualnej Polski informuje, że na oddanie głosu na kandydata czekają wciąż setki Ukraińców w Warszawie. By zagłosować, stoją w gigantycznej kolejce przed Ambasadą Ukrainy w alei Szucha.

ycipk-zgwv44

Źródło: interia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WawaLove
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-zgwv44

ycipk-zgwv44
ycipk-zgwv44