Trwa ładowanie...
d13b7lg

Wybory parlamentarne 2019. Małgorzata Kidawa-Błońska kandydatką na premiera. "To była trudna decyzja"

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa Błońska jest kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera. Decyzję ogłosił szef partii Grzegorz Schetyna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Małgorzata Kidawa-Błońska jest kandydatką na premiera Koalicji Obywatelskiej
Warszawa. Małgorzata Kidawa-Błońska jest kandydatką na premiera Koalicji Obywatelskiej (East News, Fot: eastnews)
d13b7lg

Małgorzata Kidawa-Błońska będzie kandydować w jesiennych wyborach parlamentarnych z Warszawy. Początkowo miała wystartować z Wrocławia. Zamieniła się jednak okręgami wyborczymi z przewodniczącym Platformy Obywatelskiej. Ze stolicy Dolnego Śląską wystartuje Grzegorz Schetyna.

- To był dla mnie bardzo trudno decyzja - powiedziała we wtorek tuż po ogłoszeniu jej kandydatury Małgorzata Kidawa-Błońska. - Przed nami wielkie wyzwanie, bo my te wybory wygramy. Musimy je wygrać, bo tego oczekują od nas Polacy. Rozmawialiśmy dużo z Polakami, jeździliśmy po Polsce, wiemy czego chcą - podkreśliła wicemarszałek Sejmu.

Wybory parlamentarne 2019. Małgorzata Kidawa-Błońska w polityce od prawie 15 lat

Małgorzata Kidawa-Błońska w Sejmie zasiada od 2005 roku. Była posłanką na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. W latach 2014–2015 pełniła funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

d13b7lg

Zobacz także: "Die Welt" z okładką o II Wojnie Światowej. Jest też artykuł od Mateusza Morawieckiego

Także w 2014 r. premier Donald Tusk powierzył jej stanowisko rzecznika prasowego swojego rządu. Rok później została rzecznikiem prasowym rządu premier Ewy Kopacz oraz marszałkiem Sejmu VII kadencji. Od wyborów parlamentarnych w 2015 r. jest wicemarszałkiem Sejmu VIII kadencji.

Zanim związała się z Platformą Obywatelską pracowała jako producentka filmowa. Skończyła socjologię na Uniwersytecie Warszawskim, a wcześniej IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie.

Prywatnie mężem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jest reżyser filmowy Jan Kidawa-Błoński. Wicemarszałek Sejmu to prawnuczka prezydenta RP Stanisława Wojciechowskiego i wnuczka premiera Władysława Grabskiego.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d13b7lg

Podziel się opinią

Share
d13b7lg
d13b7lg