Trwa ładowanie...
d1p1atq

Wybory parlamentarne 2019. Monika Jaruzelska komentuje spór z SLD. "Kobiety są cięte w pień"

Córka generała Wojciecha Jaruzelskiego odniosła się do kontrowersji związanych z brakiem jej obecności na liście SLD. - To sprawa polityczna, z której zrobiła się bardziej historia humorystyczna, żeby nie powiedzieć groteskowa - powiedziała warszawska radna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Monika Jaruzelska skomentowała spór wokół jej startu do Senatu
Wybory parlamentarne 2019. Monika Jaruzelska skomentowała spór wokół jej startu do Senatu (East News, Fot: Jan Bielecki)
d1p1atq

Monika Jaruzelska nie znalazła się na listach SLD w wyborach parlamentarnych 2019. Jak twierdzi to osobista decyzja szefa partii Włodzimierza Cimoszewicza. Jego sercu znacznie bliższa ma być rzecznika Sojuszu Lewicy Demokratycznej Anna Maria Żukowska. - Każdy Kazimierz ma swoją Izabel - skomentowała. Ostatecznie warszawska radna wystartuje do Senatu z listy Polska Lewica.

- Dla mnie to przede wszystkim sprawa polityczna, chociaż zazębia się z historią obyczajową. Zrobiło się bardziej wydarzenie humorystyczne, żeby nie powiedzieć groteskowe, kiedy wymienia się nawet mojego pieska, który rzekomo siusiał komuś do butów - uważa córka generała Wojciecha Jaruzelskiego, w rozmowie na antenie TOK FM.

d1p1atq

Monika Jaruzelska przypomniała, że partie polityczne są sfinansowane z subwencji, czyli z naszych podatków. - Powinniśmy mieć przekonanie, że w partiach nie ma nepotyzmu, kiedy układane są listy i przeznacza się środki na kampanię wyborczą. To powinno wyglądać tak, że wybierani są kandydaci najlepsi z najlepszych i będzie można na nich głosować - tłumaczyła.

Warszawska radna przekonuje, że SLD powinno szczególnie stawiać na kobiety, bo jest to partia lewicowa. - Na warszawskich listach, ale nie tylko, kobiety są "cięte" w pień. Takie jak Katarzyna Piekarska czy Danuta Waniek, ale też Marta Niewczas w Rzeszowie. Tutaj jest coś niepokojącego - tłumaczy. Jak dodała nie obawia się, że "rozbija jedność lewicy". Przyznała też, że dostała wiele wsparcia od osób z SLD.

Zobacz też: Leszek Miller: ona jest dla mnie nikim. Mamy odpowiedź rzeczniczki SLD

Źródło: tokfm.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1p1atq

Podziel się opinią

Share
d1p1atq
d1p1atq