Trwa ładowanie...

Wybory prezydenckie 2020. W Warszawie powstał ekologiczny mural

W Warszawie powstał imponujący mural, którego zdecydowaną większość przestrzeni zajmuje drzewo w kolorach wiosennej zieleni. Jego korona układa się w kontur Polski, a nieco bardziej uważni dostrzegą na nim symbole polskiej przyrody. Okazuje się, że mural ten stworzono w kampanii Szymona Hołowni.

Wybory prezydenckie 2020. W Warszawie powstał ekologiczny muralŹródło: Materiały prasowe
d3xtbyd
d3xtbyd

Autorem projektu jest Bartosz Kwiecień, grafik, projektant komunikacji wizualnej oraz autor plakatów i murali. To właśnie on stworzył murale do „Dwóch Papieży” i „Sex Education” oraz kampanii społecznej „Jeśli to słyszysz, jeśli to mówisz” dla Lambdy Warszawa. Jego prace prezentowane były m.in. na Graphic Days w Turynie i Graphic Design Festival we Florencji.

- Podczas tworzenia projektu zależało mi na tym, by symbolicznie pokazać, jak ważne są długofalowe idee. Cierpliwość, czas i wiedza są niezbędne, by z małej sadzonki mogło wyrosnąć ogromne drzewo. By zieleń w centrach miast, ale też w całej Polsce, mogła się odrodzić, potrzeba czasu i konsekwencji działania. – powiedział Bartosz Kwiecień autor murala wyborczego Szymona Hołowni.

Na muralu zdecydowaną większość przestrzeni zajmuje drzewo w wiosennych, żywych kolorach, a jego korona układa się w kontur Polski. Nieco bardziej uważne oko znajdzie tam symbole polskiej przyrody, związane z konkretnymi regionami naszej ojczyzny. Jedyne hasło które się tam znajduje to: "Pokolenie, nie kadencja”, będącym symbolem, który spina przekaz całej jego kampanii. Mural znajduje się w Warszawie przy ul. Jaworzyńskiej 9 (węzeł komunikacyjny Metro Politechnika). Jak informuje Iwona Zaczek ze Sztabu Wyborczego Szymona Hołowni, zajmuje on 250mkw powierzchni. Do jego stworzenia wykorzystano zaledwie 60 litrów farby, a namalowanie zajęło zaledwie 5 dni.

Zobacz także:Koronawirus. Co tak naprawdę nam grozi? Wywiad z ratownikiem medycznym

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3xtbyd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xtbyd