Trwa ładowanie...
15-11-2017 11:27

Wybudują pomnik Piotra Szczęsnego na placu Defilad. Wiemy, jak wygląda. "Jest już prawie gotowy"

Włodarze stolicy niedługo go zaprezentują.

Wybudują pomnik Piotra Szczęsnego na placu Defilad. Wiemy, jak wygląda. "Jest już prawie gotowy"
dddjv7r
dddjv7r

- Chodzi o symboliczne upamiętnienie tej tragedii - mówi w rozmowie z WawaLove.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik stołecznego ratusza. Zdradził nam, jak będzie wyglądał pomnik.

Pomysł upamiętnienia samospalenia Piotra Szczęsnego pojawił się podczas poniedziałkowego spotkania władz stolicy. Omawiano wtedy koncepcje zaprojektowania przestrzeni przed Pałacem Kultury i Nauki. Do finału konkursu zgłoszono pięć propozycji.

- Chcemy wspólnie z mieszkańcami zaprojektować przestrzeń ponadczasową, z której będziemy korzystali przez najbliższe dziesięciolecia. Zachęcam wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach - mówił Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Po tych słowach głos zabrała przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska z Platformy Obywatelskiej. - Nie możemy i nie chcemy być obojętni wobec tego, co się wydarzyło w ostatnich dniach na placu Defilad. Liczymy, że dyskusja przyniesie odpowiedź na to, jak uwzględnić tę tragiczną historię - powiedziała Grupińska, nawiązując do wydarzeń z 19 października, gdy mężczyzna podpalił się przed PKiN.

Jak miałoby wyglądać upamiętnienie Piotra Szczęsnego? - Były różne koncepcje. Na pewno będzie przypominać te tragiczne wydarzenia. Zadecydowaliśmy, że będzie to tablica w chodniku, a dokładniej w płycie placu Defilad - tłumaczy WawaLove.pl rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk.

dddjv7r

Kiedy tablica zostanie wmurowana? - Dokładnej daty nie wskażę, ale tablica jest już prawie gotowa - mówi Milczarczyk i potwierdza, że pomnik stanie dokładnie w miejscu, gdzie Piotr Szczęsny dokonał aktu samospalenia.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Zaginął rolkarz z Estonii. Ślady prowadzą do Warszawy

dddjv7r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dddjv7r