Trwa ładowanie...
d1hugcz
nycz tower

Wyburzenie Pałacu Kultury i Nauki? Warszawiacy są w tej sprawie zgodni

Pomysł zburzenia Pałacu Kultury sprowokował także lawinę głupich pomysłów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyburzenie Pałacu Kultury i Nauki? Warszawiacy są w tej sprawie zgodni
d1hugcz

Co pewien czas odżywa dyskusja o przyszłości Pałacu Kultury i Nauki. Ostatnio znów pojawiły się głosy, by budynek zrównać z ziemią. 80 proc. ankietowanych nie popiera tego pomysłu - tak wynika z badania, przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna.

Jestem za tym, żeby Pałac Kultury i Nauki, relikt panowania komunizmu, zniknął z centrum Warszawy - mówił ostatnio wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki . - Myślę, że parę lat i powstaną przepiękne kamienice, budynki - dodał.

Pomysł zburzenia Pałacu Kultury sprowokował także lawinę głupich pomysłów. - Operacji, polegającej na wysadzeniu w powietrze budynku, mogliby się podjąć wojskowi saperzy - zaproponował Bartosz Kownacki w wywiadzie dla Radia Zet. Już podchwycono jego pomysł, jako idealny na uświetnienie 100-lecia odzyskania niepodległości w 2018 roku.

d1hugcz

Zapytaliśmy zatem, co o tym sądzą internauci. Zdecydowana większość (80 proc.) nie popiera pomysłu likwidacji Pałacu Kultury. Jedynie 9 proc. jest za. 11 proc. nie ma zdania na ten temat.

Podziel się

Co zamiast PKiN?

A co, jeśli byśmy sobie wyobrazili, że Pałacu Kultury nie ma?Najwięcej ankietowanych, bo 27 proc. uważa, że na jego miejsce powinien powstać park miejski. 16 proc. respondentów stawia na biurowiec, 14 proc. na muzeum.

d1hugcz
Podziel się

Za postawieniem w tym miejscu pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej opowiedziało się 9 proc. Tyle samo chciałoby tu widzieć centrum sztuki. Najmniej ankietowanym (3 proc.) spodobał się pomysł postawienia w to miejsce pomnika Lecha Kaczyńskiego.

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 17-20 listopada 2017 roku.

źródło: WP Opinie

d1hugcz

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Głuchoniemy pan Ryszard sprząta biurowce w "Mordorze". Zgubił tam cenną rzecz, teraz prosi o pomoc

Podziel się

Podziel się opinią

Share

d1hugcz

d1hugcz
d1hugcz