Trwa ładowanie...

Wyciekła gorąca woda na Pradze Północ. Strażacy znaleźli martwe psy policyjne

Na terenie koszar policyjnych na Pradze Północ wyciekła gorąca woda. W ukropie zginęło sześć wyszkolonych psów policyjnych.
Share
Awaria ciepłownicza na Pradze. Na miejscu była straż pożarna
Awaria ciepłownicza na Pradze. Na miejscu była straż pożarnaŹródło: SPL/East News, Fot: Marcin Jurkiewicz
d2x4m2o

W okolicach Jagielońskiej 49 unosiły się gęste kłęby pary wodnej. Zalany został teren laboratorium kryminalistycznego. Znajdowały się w nim wyszkolone psy laboratoryjne. Część z nich nie przeżyła wycieku wody.

Znaleziono martwe psy

- Zmarło 6 psów policyjnych, które znajdowały się w kojcach ma terenie laboratorium. Mówimy tu o wielkiej tragedii. Jest to ogromna strata dla opiekunów. Zginęły specjalnie wyszkolone psy. Teraz będziemy wyjaśniać przyczyny tego zdarzenia - mówi Wawalove rzecznik stołecznej policji Patryk Marczak.

d2x4m2o

Na miejsce przyjechały cztery zastępy straży pożarnej. Strażacy zabezpieczyli teren i umożliwili dojście do budynków.

- Możemy potwierdzić awarię rury ciepłowniczej. Na terenie koszar policyjnych wylewała się woda, której temperatura dochodziła do 70° C. Dokładne miejsce pęknięcia rury określa Veolia, która zarządza siecią ciepłowniczą w Warszawie - mówi Patryk Topolski ze stołecznej straży pożarnej.

Zobacz także: Wypadek ciężarówki. Policja opublikowała nagranie

Przyczyny awarii będą teraz wyjaśniane. To już druga tak poważna awaria sieci ciepłowniczej w ostatnim czasie. W grudniu awaria sieci ciepłowniczej na ul. Powsińskiej spowodowała poparzenie dwóch osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2x4m2o

Podziel się opinią

Share
d2x4m2o
d2x4m2o