Trwa ładowanie...

Wygraj kawałek mostu Grota!

Konkurs ratusza. No bo kto nie chciałby mieć w domu kawałka mostu?

Wygraj kawałek mostu Grota!
d3cniy8
d3cniy8

W czwartek, 20 listopada, rozpoczyna się konkurs, w którym wygrać można stalowy fragmentu mostu gen. S. Grota-Roweckiego.

Zwycięzcy staną się posiadaczami wyjątkowej pamiątki z jednej z największych przepraw w Warszawie – fragmentu mostu - czytamy na stronie ratusza. Most gen. S. Grota-Roweckiego, wybudowany na przełomie lat 70. i 80., przechodzi obecnie gruntowny remont, w wyniku którego pod koniec 2015 r. stanie się częścią trasy S8 i północnej obwodnicy Warszawy. Konkurs organizowany jest przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, miasto stołeczne Warszawa oraz Metrostav Polska – wykonawcę kontraktu.

Przebudowa mostu Grota-Roweckiego i Trasy AK to jedna z najważniejszych inwestycji prowadzonych obecnie na Mazowszu, która budzi ogromne zainteresowanie mediów, jak i społeczeństwa. W związku z tym wraz z miastem stołecznym Warszawą oraz wykonawcą projektu – firmą Metrostav,* zdecydowaliśmy się na zorganizowanie nietypowego konkursu, który przybliży mieszkańcom historię tej ważnej dla stolicy arterii* – mówi Łukasz Lendner, dyrektor warszawskiego oddziału GDDKiA.

d3cniy8

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest poprawna odpowiedź na pytanie dotyczące Trasy AK i mostu gen. S. Grota-Roweckiego. Pytania konkursowe będą zamieszczane na oficjalnych stronach projektu co tydzień – w każdy czwartek do godziny 12.00. Odpowiedzi, za pośrednictwem formularza kontaktowego będzie można przesyłać przez cały tydzień – do kolejnej środy do godziny 12.00. Nagrody rozlosowane zostaną spośród poprawnych odpowiedzi, co tydzień będą to trzy fragmenty mostu.

Mija dokładnie rok od czasu rozpoczęcia prac na moście Grota i Trasie AK. Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu robót, jaki widzimy na północnej nitce projektu. Dlatego zdecydowaliśmy się na współorganizację konkursu, w którym do wygrania będą fragmenty mostu gen. S. Grota-Roweckiego, użyte na przełomie lat 70. i 80. do wybudowania jednej z największych przepraw w stolicy. *Jedynym słowem będzie można wygrać kawałek historii Warszawy! *– mówi Jacek Wojciechowicz, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Po zakończeniu konkursów spośród wszystkich laureatów zostanie wylosowanych aż 10 osób, które w 2015 r. zostaną zaproszone na specjalnie zorganizowaną wycieczkę po terenie inwestycji.

d3cniy8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cniy8