Trwa ładowanie...

Wygraj stypendium na Wydziale Fotografii!

Konkurs fotograficzny 7LIVES of fineLIFE Warszawskiej Szkoły Filmowej

Share
Wygraj stypendium na Wydziale Fotografii!
d4hzcdz

14 marca rozpoczęło się kolejne zadanie ogólnopolskiego konkursu fotograficznego 7LIVES of fineLIFE. Nagrodą główną jest trzyletnie stypendium w Warszawskiej Szkole Filmowej na Wydziale Fotografii, a dodatkowo każde z siedmiu zadań jest premiowane nagrodami rzeczowymi. Przez kolejne dwa tygodnie inspiracją dla uczestników będzie „Mikrokosmos”.

Tak jak wszystkie zadania 7LIVES to również czerpie swoje źródło z klasyki – francuskiego dokumentu „Mikrokosmos”, którego pomysłodawcą był Jacques Perrin, wielki miłośnik przyrody.Pokazał on świat i życie owadów w taki sposób, jakby dokument został nakręcony przez mieszkańców łąki. Trawa jest niczym dżungla, kamień niczym góra, a kałuża niczym bezkresny ocean. Obserwujemy życie w ogromnym zbliżeniu.

- W ponad trzyletniej historii konkursu do tej pory nie zwracaliśmy naszych obiektywów w tak, wydałoby się, wyeksploatowanym kierunku jak makrofotografia. Czas zmierzyć się z banałem życia codziennego: odszukać piękno kształtów, barw, skomplikowanych konstrukcji w detalach zwykłych przedmiotów. Świat w magicznym promieniu jednego metra - planeta naszych biurek, dywanów, samochodów, garderoby lub zwykłej szafki nocnej. Jak zawsze wygra niebanalny pomysł w błahym temacie. Podążajcie za mistrzami detalu – powiedział Piotr Welc jeden z jurorów.

d4hzcdz

Prace będą oceniane przez jury w składzie: Lidia Popiel, Bogusław Linda, Jacek Poremba i Piotr Welc.

W lutym uczestnicy konkursu zmierzyli się z drugim zadaniem: „I Bóg stworzył kobietę – w poszukiwaniu harmonii i holistycznego piękna” – ze specjalnymi nagrodami od marki Dr Irena Eris. Najlepsze prace można oglądać na łamach magazynu fineLIFE .

Miejscem składania prac konkursu organizowanego przez magazyn dobrego życia fineLIFE.pl i Warszawską Szkołę Filmową jest tablica magazynu fineLIFE na Facebooku , dzięki czemu przebieg zmagań będą mogli śledzić nie tylko organizatorzy, ale także uczestnicy i czytelnicy serwisu.

d4hzcdz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hzcdz
d4hzcdz