Trwa ładowanie...

Wyjątkowe zawody rugby na wózkach w Arenie Ursynów

Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend (3-5 lipca). To już czwarta edycja tego międzynarodowego turnieju

Wyjątkowe zawody rugby na wózkach w Arenie Ursynów
d24gk7s
d24gk7s

Zawody zostały zaplanowane od piątku od godz. 14.00 do niedzieli, a organizator Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych zaprasza wszystkich widzów do hali sportowej przy ulicy Pileckiego 122. W rywalizacji wezmą udział m.in. zespoły z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Danii, Kolumbii i Francji.

Dodatkową drużyną będzie Mix Team, w którego skład wchodzą uczestnicy z różnych, europejskich krajów. Oficjalna klasyfikacja zawodników rozpocznie się w środę wieczorem. Warto podkreślić fakt, że reprezentacja Polski jest jedną z mocniejszych drużyn na Starym Kontynencie. W 2007 roku zajęła siódme miejsce podczas Mistrzostw Europy w Finlandii.

Turniej ma na celu nie tylko przełamanie barier i stereotypów społecznych związanych z niepełnosprawnością, ale też integrację oraz rywalizację zawodników z kraju i zagranicy. Impreza jest sankcjonowana przez IWRF (Międzynarodową Federację Rugby na Wózkach). Oficjalnymi partnerami zawodów są: Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Metro Warszawskie. Natomiast patronat honorowy objęły m.in. Prezydent m.st. Warszawy oraz Wojewoda Mazowiecki. Wstęp wolny.

d24gk7s
d24gk7s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24gk7s