Trwa ładowanie...

Wyjątkowy gość na Warszawskim Festiwalu Filmowym

Dyrektor festiwalu Stefan Laudyn szczególnie poleca film "Apostata" urugwajskiego reżysera Federico Veiroja.

Wyjątkowy gość na Warszawskim Festiwalu Filmowym
d3rmqij
d3rmqij

To będzie wyjątkowy dzień 31. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Na jednym z seansów, widzów zaszczyci swoją obecnością Jej Cesarska Wysokość Księżna Hisako Takamado.

Księżna Takamado spotka się (godz. 18.30) z wielbicielami japońskiego kina przed projekcją filmu pod tytułem "Podróż Chasuke" w reżyserii Hiroyuko Tanaki. Jego film to opowieść o Chasuke - niebiańskim chłopcu na posyłki, który postanawia zejść na Ziemię, aby uratować dziewczynę.

Dyrektor festiwalu Stefan Laudyn szczególnie poleca film "Apostata" urugwajskiego reżysera Federico Veiroja. Jest to historia młodego człowieka targanego rozterkami emocjonalnymi, który próbuje wyjść z Kościoła Katolickiego. "Apostata" stratuje w Konkursie Międzynarodowym i walczy o Grand Prix Festiwalu.

Stefan Laudyn uważa, że warto też wybrać się dziś na film "Hel" - debiut reżyserski Katii Priwieziencew i Pawła Tarasiewicza. Jest to przejmujący dreszczowiec, którego główny bohater, wypalony i sfrustrowany amerykański scenarzysta Jack, pod koniec sezonu turystycznego przyjeżdża na Hel by szukać inspiracji. Staje się jednak głównym podejrzanym w sprawie brutalnego morderstwa na stacji benzynowej.

A dziś w ramach pokazu filmów startujących w Konkursie Międzynarodowym między innymi będzie można zobaczyć obraz serbskiego reżysera Olega Novkovicia pod tytułem "Ojczyzna" - który opowiada o jak wojna domowa w Kosowie zmieniła życie mieszkańców tamtego obszaru.

d3rmqij

Źródło: IAR

Przeczytaj też: Warszawa bez barier

d3rmqij
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rmqij