Trwa ładowanie...
divlqlk

Wyjazdowe posiedzenie radnych z Komisji Infrastruktury...na moście Łazienkowskim

Prace przy odbudowie przeprawy są już na ostatniej prostej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyjazdowe posiedzenie radnych z Komisji Infrastruktury...na moście Łazienkowskim
divlqlk

Radni chcieli naocznie przekonać się o stanie zaawansowania prac. Stąd zapadła decyzja o zorganizowaniu tego nieoczekiwanego, wyjazdowego posiedzenia. Pod koniec obecnego tygodnia, wykonawca przebudowy rozpocznie układanie warstwy ścieralnej na jezdni północnej. Niedługo później ten sam proces zacznie się na jezdni południowej, w kierunku Saskiej Kępy.

Robotnicy ułożyli już izolację na stalowej konstrukcji, a na odcinku mostu znajdującym się w okolicach Cypla Czerniakowskiego pojawiło się też oświetlenie. Przy chodnikach zamontowano również pierwsze bariery. Wykonawca poinformował, że przeprawa przejdzie jeszcze próby obciążeniowe. Rozpoczną się one w przyszłym tygodniu i potrwają około dwóch dni.

Zarówno stołeczny ratusz jak i wykonawca zapewniają, że termin oddania nie jest w żaden sposób zagrożony. PORR Polska przeprowadzi jeszcze ostatnie prace wykończeniowe, polegające m.in. na dostosowaniu wszystkich jezdni oraz umieszczeniu oznakowania pionowego i poziomego. Udostępnienie samego mostu zaplanowano na koniec października.

divlqlk

Przeczytajcie też: Moc atrakcji nad Wisłą. W sobotę niezwykła parada statków oraz wyścig łodzi

divlqlk

Podziel się opinią

Share
divlqlk
divlqlk