Trwa ładowanie...
d3z75da

Wyłudzili od metra 600 tys. zł - działali w całej Polsce

Śledczy nie wpadli jak dotąd na żaden ślad oszustów, którzy w całym kraju mogli wyłudzić nawet milion złotych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyłudzili od metra 600 tys. zł - działali w całej Polsce
d3z75da

O tej sprawie pisaliśmy we wrześniu br . Wiosną tego roku Metro Warszawskie podpisało umowę z firmą sprzątającą. W czerwcu spółka otrzymała zawiadomienie o zmianie rachunku bankowego za usługi. W połowie lipca przelała prawie 600 tysięcy złotych na nowy rachunek. *Miesiąc później zatrudniona firma powiadomiła Metro, że wciąż nie otrzymała należności za wykonane prace. Dopiero wtedy okazało się, że doszło do oszustwa. *30 sierpnia złożono zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

Czytaj również: Pożar Inspiro - amatorski film [WIDEO]

Oszuści, którzy wyłudzili z warszawskiego metra ponad pół miliona złotych działali w całym kraju. Do prokuratury zgłosiło się w sumie sześć instytucji, które straciły pieniądze w podobny sposób - ustalił reporter rozgłośni radiowej RMF FM.

d3z75da

Jak działali oszuści ?

Jeden z oszustów podszywał się pod firmę sprzątającą i podawał fałszywy numer konta. W ten sposób inkasował należność legalnego kontrahenta. W podobny sposób oszukane zostały również szpitale! Poza lecznicą z Wrocławia i Zakładem Opieki Zdrowotnej z Bolesławca do śledczych zwróciły się także dyrekcje placówek z Zabrza, Grodziska Mazowieckiego i Przasnysza.

Śledczy nie wpadli jak dotąd na żaden ślad oszustów, którzy w całym kraju mogli wyłudzić nawet milion złotych.

Czytaj również: Znalazła 7 tysięcy zł na ulicy, oddała je na policję

d3z75da

Podziel się opinią

Share
d3z75da
d3z75da