Trwa ładowanie...

Wyłudzili od metra 600 tys. zł - działali w całej Polsce

Śledczy nie wpadli jak dotąd na żaden ślad oszustów, którzy w całym kraju mogli wyłudzić nawet milion złotych

Wyłudzili od metra 600 tys. zł - działali w całej Polsce
d1jv6rq
d1jv6rq

O tej sprawie pisaliśmy we wrześniu br . Wiosną tego roku Metro Warszawskie podpisało umowę z firmą sprzątającą. W czerwcu spółka otrzymała zawiadomienie o zmianie rachunku bankowego za usługi. W połowie lipca przelała prawie 600 tysięcy złotych na nowy rachunek. *Miesiąc później zatrudniona firma powiadomiła Metro, że wciąż nie otrzymała należności za wykonane prace. Dopiero wtedy okazało się, że doszło do oszustwa. *30 sierpnia złożono zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

Oszuści, którzy wyłudzili z warszawskiego metra ponad pół miliona złotych działali w całym kraju. Do prokuratury zgłosiło się w sumie sześć instytucji, które straciły pieniądze w podobny sposób - ustalił reporter rozgłośni radiowej RMF FM.

Jak działali oszuści ?

Jeden z oszustów podszywał się pod firmę sprzątającą i podawał fałszywy numer konta. W ten sposób inkasował należność legalnego kontrahenta. W podobny sposób oszukane zostały również szpitale! Poza lecznicą z Wrocławia i Zakładem Opieki Zdrowotnej z Bolesławca do śledczych zwróciły się także dyrekcje placówek z Zabrza, Grodziska Mazowieckiego i Przasnysza.

d1jv6rq

Śledczy nie wpadli jak dotąd na żaden ślad oszustów, którzy w całym kraju mogli wyłudzić nawet milion złotych.

Czytaj również: Znalazła 7 tysięcy zł na ulicy, oddała je na policję

d1jv6rq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jv6rq