Trwa ładowanie...

Wymiana nawierzchni na Spacerowej, Goworka oraz na Modlińskiej

Będą utrudnienia, inaczej pojadą autobusy

Wymiana nawierzchni na Spacerowej, Goworka oraz na Modlińskiej
djslh60
djslh60

W związku z wymianą nawierzchni kierowców oraz użytkowników komunikacji miejskiej czekają spore utrudnienia. Warto zapoznać się z harmonogramem prac, objazdami oraz specjalną organizacją ruchu.

Wymiana nawierzchni na Spacerowej i Goworka

Od dzisiejszego wieczoru (czwartek 22 sierpnia od ok. godz. 22:00) rozpocznie się wymiana nawierzchni na ulicy Spacerowej i Goworka pomiędzy ul. Belwederską a Puławską – remontowana będzie jezdnia w kierunku ul. Puławskiej. Zakończenie prac zaplanowano na poniedziałek 26 sierpnia na godz. 4:00.

Proponowany objazd dla kierowców poprowadzi ulicami Belwederską i Bagatela do pl. Unii Lubelskiej (możliwy będzie skręt w lewo w ul. Bagatela) lub ul. Dolną do Puławskiej.

W czasie prac na ciągu ulic Spacerowa-Goworka zmieniona zostanie organizacja ruchu. Po prawej stronie wyznaczony będzie pas ruchu dla rowerzystów. Rowerzyści wjadą na swój pas za przejściem dla pieszych przy ul. Belwederskiej; zjadą z niego przed skrzyżowaniem z ul. Puławską na odcinek drogi rowerowej wytyczonej na chodniku.

djslh60

Na całej długości ciągu ulic Spacerowa-Goworka od ul. Belwederskiej do Puławskiej dla samochodów pozostaną dwa pasy ruchu. Na skrzyżowaniu ul. Spacerowej z Goworka nie będzie bezpośredniego przejazdu na wprost ul. Spacerową w kierunku ul. Klonowej (taką możliwość będą mieli tylko rowerzyści), kierowcy będą musieli skręcić na łuku w prawo.

Zarząd Dróg Miejskich zastosuje nowy rodzaj nawierzchni.Na podbudowie ułożona będzie specjalna 3,5 cm warstwa SAMI, która jest warstwą przeciwspękaniową, a następnie 9 cm warstwa asfaltobetonu. Dopiero na niej, po wyczyszczeniu i wyrównaniu (nierówności pod warstwą ścieralną nie mogą być większe niż 6 mm) ułożona zostanie trzecia, 4 cm warstwa ścieralna SMA.

Autobusy pojadą inaczej. Od 22 sierpnia do poniedziałkowego poranka (26 sierpnia) autobusy linii 119, 131, 167, 168, 422, 501, 519, N31 i N81 będą kursowały trasami objazdowymi ( WIĘCEJ ).

Remont na Modlińskiej

Od piątku 23 sierpnia ok. godz. 22:00 do poniedziałku 26 sierpnia do godz. 4:00 drogowcy będą remontować ul. Modlińską od ul. Płochocińskiej do Kanału Żerańskiego (jezdnia w kierunku Centrum).

djslh60

Objazd prowadzić będzie ul. Płochocińską do ul. Marywilskiej lub Trasą i Mostem Marii Skłodowskiej-Curie do Wybrzeża Gdyńskiego.

Swoje trasy zmienią autobusy linii 186, 426, 509, 516, 705, 723, 731, 734, 735, 736, N03, N13 i N63. Zostaną one skierowane na ul. Płochocińską, Marywilską i Toruńską. Natomiast 518 i 511 pojadą Trasą i Mostem Marii Skłodowskiej-Curie ( WIĘCEJ ).

Pozostałe remonty

Od dnia dzisiejszego (czwartek 22 sierpnia) od godz. 22:00 na około 7 dni zamknięta zostanie ul. Okularowa przed skrzyżowaniem z ul. Marsa (objazd ul. Rekrucką i Żołnierską). Wykonywana zostanie nawierzchnia na fragmencie skrzyżowania i południowej jezdni ul. Marsa.

djslh60

W sobotę i niedzielę (24 i 25 sierpnia) wymieniana będzie po robotach gazowniczych nawierzchnia zachodniej jezdni ul. Kruczej.

W sobotę i niedzielę (24 i 25 sierpnia) zwężona będzie ul. Dobra przy skrzyżowaniu z ul. Drewnianą.

Od soboty 24 sierpnia do 2 września zwężone do dwóch pasów ruchu będą jezdnie* ul. Gagarina pomiędzy ul. Stępińską a Sielecką.*

djslh60
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djslh60