Trwa ładowanie...

"Wymień się ciepłem". Na ulicy stanął wieszak z ubraniami do wymiany

Marzniesz? Weź sobie ubranie! Za darmo!

"Wymień się ciepłem". Na ulicy stanął wieszak z ubraniami do wymiany
d1zcehn
d1zcehn

Masz ciepłe ubrania i chcesz pomóc potrzebującym? Skorzystaj z inicjatywy pod nazwą "Wymiana ciepła". Nietypowa akcja ruszyła na terenie dzielnicy Wola.

W czasie zimy wiele osób potrzebuje ciepłych ubrań. Niestety, nie wszystkich na nie stać. Dlatego na jednym z portali społecznościowych pojawił się pomysł wsparcia osób potrzebujących ciepłymi ubraniami. Przed budynkiem Urzędu Dzielnicy Wola w al. Solidarności stanął pierwszy w Warszawie publiczny wieszak.

Na czym polega akcja? - Idea akcji „Wymiana ciepła” jest bardzo prosta. Ustawiamy wieszaki i zapełniamy je ciepłymi ubraniami. Każdy może pomóc i na wieszaku zostawić ciepłą kurtkę, płaszcz, polar czy sweter - tłumaczy Wiktoria Siedlecka-Dorosz, inicjatorka akcji „Wymiana ciepła”.

Przedsięwzięcie postanowiły też wspomóc władze dzielnicy. – O tej inicjatywie dowiedzieliśmy się z mediów społecznościowych. Pomysł bardzo nam się spodobał, dlatego postanowiliśmy zaangażować się w tę akcję. Na terenie dzielnicy wyznaczyliśmy trzy miejsca, w których docelowo staną wieszaki – twierdzi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

d1zcehn

Będą kolejne wieszaki

Kolejny punkt ma się pojawić już wkrótce przy ul. Obozowej 85. Organizatorzy zapowiadają, że będzie ich jeszcze więcej i liczą, że do akcji dołączą też inne stołeczne dzielnice.

Dotychczasowy wieszak w al. Solidarności dostępny jest przez całą dobę. Jeśli ktoś ma zbędne ubrania, to może je tam zostawić. Tak samo, jeśli ktoś potrzebuje ciepłych ubrań, to może przyjść pod urząd, wybrać coś, zdjąć z wieszaka i zwyczajnie zabrać ze sobą za darmo.

Źródło: UD Wola/Wymiana Ciepła Facebook

d1zcehn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zcehn