Trwa ładowanie...

Wymień starą pralkę na... owoce!

Masz starą, niepotrzebną albo niedziałającą komórkę, pralkę albo lodówkę? Nie powinniście wyrzucać ich po prostu do śmieci! Dlaczego? Tego ze szczegółami dowiecie się w najbliższy weekend podczas akcji "Uwolnij elektrośmieci"

Wymień starą pralkę na... owoce!
d4a3kve
d4a3kve

Masz starą, niepotrzebną albo niedziałającą komórkę, pralkę albo lodówkę? Nie powinniście wyrzucać ich po prostu do śmieci! Dlaczego? Tego ze szczegółami dowiecie się w najbliższy weekend. Na Ursynowie będzie można wymienić elektrośmieci na... owoce!

najbliższy weekend 31 sierpnia - 1 września w godz. 10.00 - 18.00 na terenie Centrum Handlowego Ursynów przy ul. Puławskiej 427, Europejska Platforma Recyclingu przeprowadzi zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W zamian za przyniesienie elektrośmieci uczestnicy akcji dostaną zdrowe owoce. Najmłodsi otrzymają kolorowanki i książeczki, które w przyjazny sposób będą edukować o potrzebie odzysku i recyklingu.

31 sierpnia (sobota) wykwalifikowany pracownik z zakładu przetwarzania pokaże dzieciom komputer stacjonarny PC „od środka”. Również tego dnia animatorki zagrają z dziećmi w grę „Zostań Ekogwiazdą” i będą malować buzie.

Mieszkańcy Warszawy, dowiedzą dlaczego zepsuty, nieenergooszczędny sprzęt należy przekazywać do punktów zbierania lub na akcje zbiórkowe, które cyklicznie organizowane są przez ERP Polska. Dzięki właściwemu postępowaniu z elektroodpadami niebezpieczne dla środowiska substancje użyte np. do produkcji telefonów komórkowych, laptopów czy lodówek, zostaną w bezpieczny sposób zneutralizowane, a metale, szkoło i plastik nadające się do recyklingu – będą odzyskane.

d4a3kve

Przypominamy również, że* w każdą sobotę od 10.00 do 14.00* na parkingu przy ul. Indiry Gandhi przed kortem tenisowym sąsiadującym z Liceum Ogólnokształcącym im. L. Kossutha można bezpłatnie oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w dowolnej ilości. Istnieje również możliwość bezpłatnego odbioru dużych elektrośmieci (np. pralek, kuchenek elektrycznych, lodówek, telewizorów powyżej 24 cali) bezpośrednio z domu, dzięki uruchomionemu w Warszawie specjalnemu programowi. W celu ustalenia terminu odbioru zużytego sprzętu wystarczy zadzwonić pod numer 22 22 333 00 lub wypełnić formularz zgłoszeniowy . Usługa jest bezpłatna.

d4a3kve
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a3kve