Trwa ładowanie...

Wymienią system przeciwpożarowy w tunelu Wisłostrady!

Po dziewięciu latach!

Wymienią system przeciwpożarowy w tunelu Wisłostrady!
d11anir
d11anir

W 2003 roku do użytku oddano tunel w zagłębieniu Wisłostrady. Wówczas obiekt został wyposażony w bardzo wydajny system bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Tunel wyposażono w drzwi ewakuacyjne, dwie tablice zmiennej treści oraz systemy sterujące. Po pięciu latach został włączony do Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem. Zamontowano wtedy blisko 100 kamer służących monitoringowi bezpieczeństwa wewnątrz obiektu, 36 pętli indukcyjnych, które monitorują prędkość poruszających się pojazdów, ich wagę oraz zliczają ich liczbę. Nagrania z kamer wielokrotnie posłużyły jako materiał dowodowy zdarzeń drogowych, (w tym słynną ucieczkę traktorzysty, pamiętacie?).

Teraz, po 9 latach eksploatacji, ZDM zdecydował się na wymianę systemu przeciwpożarowego. Już zostały wymienione wszystkie drzwi ewakuacyjne, które są równie odporne na wysoką temperaturę, nowe są natomiast zdecydowanie lżejsze. Co czwartek, w godzinach nocnych, odbywa się wymiana wentylatorów w obu nitkach obiektu. Na pierwszy ogień poszły turbiny tunelu zachodniego, w zeszły czwartek wymieniono połowę urządzeń tunelu wschodniego, kolejna partia zostanie wymieniona w najbliższy czwartek.

Koszt jednego wentylatora to blisko 60.000 zł! Nowe wentylatory są jednak cichsze, do tego o 100 kg lżejsze. Są w całości wykonane są ze stali nierdzewnej.

d11anir
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11anir