Trwa ładowanie...
dmr4ceo

Wynajem mieszkań. Złe wiadomości dla studentów

Oferta mieszkań w Śródmieściu jest najbogatsza, jednak miesięczne czynsze są najwyższe
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wynajem mieszkań. Złe wiadomości dla studentów
dmr4ceo

Kończą się akademickie wakacje, rozpoczyna się okres szukania przez studentów miejsc do spania. To już ostatni dzwonek na znalezienie dobrego i niedrogiego lokum. We wrześniu i październiku ceny, właśnie z tego względu - pewnie ponownie pójdą w górę. Serwis ogłoszeniowy Otodom.pl udostępnił portalowi Bankier dane dotyczące sierpniowych cen za wynajem mieszkania.

Za średniej wielkości mieszkanie trzeba zapłacić około 2 800 zł za miesiąc. Studenci zainteresowani kawalerką będą musieli liczyć się z kolei z kosztem przekraczającym nawet 2 tys. zł za miesiąc. Natomiast osoby, które chcą wynająć lokum o powierzchni od 60 do 90 m2 za miesiąc zapłacą około 4 tys. zł.

Chcesz tanio - dojeżdżaj

dmr4ceo

Warszawa to największy ośrodek akademicki w Polsce. Studiuje tu blisko 280 tys. młodych ludzi. Swoje siedziby w stolicy ma około 80 uczelni (15 z nich to uczelnie państwowe). Tylko na UW kształci się ponad 50 tys. studentów. Niestety, większość kampusów mieści się w Śródmieściu lub blisko centrum, i to tu mieszkania są najdroższe.

Studenci najczęściej poszukują mieszkań dwu- i trzypokojowych, za które czynsz można podzielić na kilka osób. Nieliczni decydują się na wynajem kawalerki. Oferta mieszkań na wynajem w Śródmieściu jest najbogatsza, jednak miesięczne czynsze są najwyższe w całej Warszawie.

Poza tym, standard najtańszych mieszkań w Śródmieściu jest niski. Takie lokale znajdują się w starszych budynkach i dodatkowo dawno nie były remontowane, często mają stare instalacje lub niesprawne sprzęty. Według Otodom.pl, czynsze za lokale w wyższym standardzie są przeciętnie wyższe o ok. 500 zł.

W stolicy najwięcej zapłacimy za mieszkania zlokalizowane w niedalekiej odległości od stacji metra. Studenci szukający mieszkania często kierują się więc nie tylko odległością od uczelni, ale kwestią komunikacji. - Za podobne pieniądze można zamieszkać w lepszym standardzie - wyjaśniają eksperci Otodom.pl.

dmr4ceo

W porównaniu do sierpnia 2015 roku ceny wynajmu w Warszawie zdrożały średnio o 7 proc.

Przeczytajcie też: Koniec z roszczeniami za 50 zł? Mała ustawa reprywatyzacyjna wchodzi w życie

dmr4ceo

Podziel się opinią

Share
dmr4ceo
dmr4ceo