Trwa ładowanie...
Luiza Poreda
20-09-2013 10:58

Wynik przetargu na wywóz śmieci zaskarżony

Do Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęły skargi dwóch firm, które nie zgadzają się z wyborem władz miasta

Wynik przetargu na wywóz śmieci zaskarżony
dlvbjv8
dlvbjv8

Dwa przedsiębiorstwa BYŚ i REMONDIS, które w przetargu przegrały z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania, zaskarżyły jego wynik. W poniedziałek zostanie wyznaczony skład orzekający w tej sprawie. Najpóźniej za dwa tygodnie zostanie rozstrzygnięte, czy władze stolicy preferowały własną spółkę, czy też nie - dowiadujemy się z rozgłośni radiowej RDC.

- Skala zwycięstwa Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Warszawie, czyli 5 sektorów z 9, spowoduje, że po 1 lutego będziemy pośmiewiskiem w całej Europie. Oni nie są w stanie nawet podstawić pojemników, oni nie są w stanie wykonać zlecenia - uważa Grzegorz Czechoński z firmy Remondis.

Sędziowie będą mieli za zadanie ocenić, czy ratusz wybrał ofertę MPO, mimo że była zaniżona. *Zdaniem dwóch przegranych spółek stolica wybrała ofertę miejskiego przedsiębiorstwa wiedząc dobrze, że albo miejska spółka za te pieniądze będzie wywozić wszystkie śmieci na składowisko - a wtedy mitem będzie odzyskiwanie surowców - albo, iż miejska spółka będzie przynosić straty i miasto będzie musiało ją dotować. *

Miasto ogłosiło wyniki przetargu dwa tygodnie temu. Wygrały go trzy firmy, a zdecydowaną większość warszawskich śmieci odbierze miejska spółka – MPO. Trzy, z dziewięciu rejonów, na jakie podzielono miasto, posprząta firma Lekaro, a jeden – SITA. BYŚ i Remondis przetarg przegrały i od lutego 2014 nie mają do obsługi żadnej części stolicy.

dlvbjv8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlvbjv8