Trwa ładowanie...
holderName

Wyniki Eurowyborów 2019: Koalicja Europejska wygrywa w stolicy, Cimoszewicz najlepszy

Według sondażu expit poll przygotowanego przez IPSOS dla TVP, TVN i Polsatu Koalicja Europejska (KE) wygrała tegoroczne Eurowybory w Warszawie. Kandydatem, który uzyskał najwięcej głosów, był Włodzimierz Cimoszewicz (KE).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki Eurowyborów 2019: Włodzimierz Cimoszewicz zasiądzie w Parlamencie Europejskim
Wyniki Eurowyborów 2019: Włodzimierz Cimoszewicz zasiądzie w Parlamencie Europejskim (East News, Fot: Adam Guz/Reporter)
holderName

Wyniki Eurowyborów 2019: Koalicja Europejska wygrywa, Cimoszewicz najlepszy

W Warszawie kandydatem, który zdobył największą liczbę głosów, był Włodzimierz Cimoszewicz z Koalicji Europejskiej. Tuż za nim uplasowali się Jacek Saryusz-Wolski (PiS) i Danut Hübner (KE). Cała trójka otrzyma mandaty. Oprócz nich z okręgu warszawskiego w Parlamencie Europejskim prawdopodobnie zasiądą Kamila Gasiuk-Pihowicz (KE) i Robert Biedroń (lider parti Wiosna).

Wyniki Eurowyborów 2019: Prawo i Sprawiedliwość najlepsze w kraju

Wedlug sondażu exit poll Prawo i Sprawiedliwość zdobyło najwięcej głosów w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na tę partię zagłosowało 42,4 proc. wyborców. PiS otrzyma 24 mandaty. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Europejska (39,1 proc. głosów, 22 mandaty). Ponad progiem znalazły się jeszcze Wiosna (6,6 proc. głosów, 3 mandaty) i Konfederacja (6,1 proc. głosów, 3 mandaty).

Źródło: TVN 24

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName