Trwa ładowanie...
d2jx6cm

Wypadek na Targowej. Kierowca, który śmiertelnie potrącił 14-latkę, jechał 106km/h

Są nowe fakty w sprawie śmiertelnego wypadku na warszawskiej Pradze.
Share
Wypadek na Targowej. Kierowca, który śmiertelnie potrącił 14-latkę, jechał 106km/h
d2jx6cm

*We wtorek do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga wpłynął akt oskarżenia w sprawie mężczyzny, który śmiertelnie potrącił 14-latkę na ul. Targowej. Śledczy ustalili, że Kamil G. mógł wówczas jechać z nadmierną prędkością. *

W lipcu na skrzyżowaniu Targowej z Kijowską na warszawskiej Pradze kierowca hondy śmiertelnie potrącił dziecko na przejściu dla pieszych. Wcześniej wielokrotnie zatrzymywano mu prawo jazdy. Kamil G. usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i - na wniosek prokuratura - został aresztowany.

We wtorek do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga wpłynął akt oskarżenia. - Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, w tej sprawie nic się nie zmieniło - informuje tvnwarszawa.pl Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga.

d2jx6cm

Prokuratura uzyskała również opinie biegłych, którzy zbadali z jaką prędkością poruszał się pojazd. - Szacuje się, że mógł prowadzić pojazd z prędkością od 97 do 106 km/h. Pewne jest, że kiedy zbliżał się do przejścia dla pieszych - włączyło się żółte światło - mówi Łapczyński.

Z relacji świadków wynika, że honda civic z dużą prędkością ruszyła na światłach na ulicy Targowej, lawirowała wyprzedzając inne samochody. Chwilę później doszło do wypadku. Samochód uderzyło w dziecko, które miało wbiec na ulicę za piłką.

*Sprawca znany policji *

Kierowca hondy po wypadku na Targowej usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Wcześniej wielokrotnie zatrzymywano mu prawo jazdy. Kamilowi G. stawiano w przeszłości także zarzuty oszustw, wyłudzeń i składania fałszywych zeznań. Serwis informuje też o tym, że 26-latkiem interesowało się Centralne Biuro Śledcze. Za kółkiem bez uprawnień siadał co najmniej trzy razy, policja postawiła mu zarzuty w tej sprawie. Pomimo tego prawo jazdy odzyskał w lutym.

d2jx6cm

Źródło: tvnwarszawa.pl/WawaLove.pl

Przeczytajcie również: Kolejne zatrzymania w związku z aferą podsłuchową

d2jx6cm

Podziel się opinią

Share
d2jx6cm
d2jx6cm