WP

Wypadek trzech pijanych na Białołęce. Kierowca usłyszał zarzuty

Odpowiedzialność karną poniesie 24-letni Michał R. Mężczyzna mając 3 promile alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownice volkswagena. Na ulicy Berensona spowodował kolizję z zaparkowanym oplem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wypadek trzech pijanych na Białołęce. Kierowca usłyszał zarzuty
(Facebook.com, Fot: Krzysztof Kucicki‎)
WP

W niedzielę około godziny 13.00 doszło do poważnego wypadku na ulicy Berensona na wysokości numeru 12. Jak tłumaczy jeden ze świadków zdarzenia, "samochód wyjechał ze Skarbka Gór w lewo i od razu dał ognia, gaz do dechy, że aż przód się podniósł".

Świadkowie kilka minut po godzinie 14.00 wezwali policję. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierowca volkswagena, który najprawdopodobniej jechał z nadmierną prędkością stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego opla, a następnie w słup latarni ulicznej. U Michała R. wykazano, że miał 3 promile alkoholu w organizmie. Pozostali pasażerowie również byli nietrzeźwi.

WP

W poniedziałek 24-latkowi przedstawiono zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze.

Michał R. został ukarany jednym rokiem ograniczenia wolności z obowiązkiem 30-godzinnej w miesiącu pracy na cel charytatywny wskazanym przez sąd. Ponadto świadczenie pieniężne w kwocie 5 tys. złotych na fundusz pomocy pokrzywdzonym w wypadkach drogowych i pomocy postpenitencjarnej oraz 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i pokrycie kosztów postępowania.

WP

Zobacz także: Seria pytań Małgorzaty Wasserman. Donald Tusk zniecierpliwiony

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Polub WawaLove
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP