Trwa ładowanie...
d1bc797

Wyrywali bankomaty z ziemi i zabierali pieniądze. Ukradli ponad 300 tys. zł

Sposób działania nie był wyrafinowany. Mężczyźni podjeżdżali pod wolnostojące bankomaty, przywiązywali linę i wyrywali je z podłoża. Trzech mężczyzn stanie przed sądem. Czwarty sam poddał się karze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura zarzuca mężczyznom włamania lub próby włamania do kilkunastu bankomatów
Prokuratura zarzuca mężczyznom włamania lub próby włamania do kilkunastu bankomatów (Policja)
d1bc797

Po fali włamań do bankomatów w Warszawie i okolicach w policji powstał specjalny zespół. Ustalono, że czterech mężczyzn, nie zawsze razem, podjeżdża w nocy pod bankomaty kradzionymi samochodami i wyrywa je z podłoża.

Do napadów dochodziło w latach 2016-2017. Prokuratura zarzuca im włamania lub próby włamania do kilkunastu bankomatów w Warszawie i okolicach. W trzech przypadkach udało im się otworzyć kasetki z pieniędzmi.

Podejrzani usłyszeli też zarzuty czynnej napaści na policjanta oraz zniszczenia radiowozu. Doszło do niej w październiku 2017 r. w Grójcu. Zorganizowano na nich zasadzkę, po której zatrzymano jednego z mężczyzn. Trzem innym udało się uciec.

d1bc797

Zobacz także: Spektakularna historia upadku. Z globalnej marki stali się firmą z zaledwie jednym sklepem w Stanach Zjednoczonych

Trzech oskarżonych przebywa w aresztach. Dwóch z nich już wcześniej było karanych za podobne czyny. Każdemu grozi do 10 lat więzienia. Czwarty z nich, który też był wcześniej karany, przyznał się do 31 zarzucanych mu czynów. Dobrowolnie poddał się karze 5 lat więzienia z warunkowym zawieszeniu na 10 lat. Zobowiązał się też do naprawienia szkód.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d1bc797

Podziel się opinią

Share
d1bc797
d1bc797