Trwa ładowanie...
d43k7rt

Wystawa "Ogrody". Zamknij oczy i oglądaj innymi zmysłami

Zasada "nie dotykać" zostaje zniesiona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wystawa "Ogrody". Zamknij oczy i oglądaj innymi zmysłami
d43k7rt

Galeria Zachęta przygotowała wyjątkową wystawę, którą będzie namawiać do uruchomienia wszystkich zmysłów. Uczestnicy zachęcani są do dotykania, wąchania, słuchania - naturalnego, pozbawionego dystansu, poznawania rzeczywistości. Pomysł zrodził się w ramach koncepcji działań edukacyjnych Narodowej Galerii Sztuki. Rozpoczynając zwiedzanie należy pamiętać o porzuceniu zasady "nie dotykać", królującej podczas wystaw.

"Ogrody" to projekt, który otwiera się dla osób mających utrudniony kontakt ze sztuką, zarówno ze względów natury społecznej, jaki i różnego rodzaju dysfunkcji, np. wzroku czy słuchu. Wystawa jest adresowana do wszystkich miłośników sztuki gotowych do porzucenia tradycyjnych sposobów zwiedzania.

Wzrok od zawsze miał uprzywilejowaną pozycję w procesie poznania. Zobaczyć znaczyło tyle co poznać, ale też zrozumieć i uwierzyć. Wzrok nadal w znacznej mierze odgrywa główną rolę w sztuce – dotyczy to w szczególności sztuki współczesnej, w XXI wieku zdominowanej przez media cyfrowe. Niezależnie od tego, jak bardzo chcielibyśmy poddać się innemu rodzajowi doznań, nie sposób pomniejszyć jego roli. Warto jednak zastanowić się, na ile to nas ogranicza w kontakcie z dziełem sztuki.

d43k7rt

Dotykać, wąchać i słuchać wystawę można do 4 października w Galerii Zachęta przy ul. Małachowskiego 3.

Przeczytaj też: Zamieszanie na S8. Brakuje wielu znaków (WIDEO)

d43k7rt

Podziel się opinią

Share

d43k7rt

d43k7rt