Trwa ładowanie...
d3c7fu5

XVII Dni Książki Żydowskiej

Program obejmie kilkanaście spotkań autorskich, wykładów i paneli dyskusyjnych. Jest to największa tego typu impreza w Polsce
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
XVII Dni Książki Żydowskiej
d3c7fu5

W niedzielę startują XVII Dni Książki Żydowskiej. Odbędą się one w okolicach placu Grzybowskiego, gdzie codziennie do środy, 28 maja, w godzinach 12:00-20:00 będzie można obejrzeć i kupić liczne wartościowe tytuły. Program obejmie także kilkanaście spotkań autorskich, wykładów i paneli dyskusyjnych. Jest to największa tego typu impreza w Polsce.

Zobacz także: Rusza festiwal Komiksowa Warszawa

W tym roku zapraszamy Państwa na spotkanie z Göranem Rosenbergiem szwedzkim pisarzem, który zaprezentuje swoją najnowszą książkę „Krótki przystanek w drodze do Auschwitz” - mówią organizatorzy - Porozmawiamy także o sposobach przedstawiania zagłady Żydów w powojennej i współczesnej literaturze polskiej, o najnowszej książce Amosa Oza i Fani Oz-Salzberger, o antologii bajek i opowieści Eliezera Sztejnbarga; a także o sporcie żydowskim w przedwojennej Warszawie.

d3c7fu5

W tym roku impreza odbędzie się w następujących lokalizacjach: Austriackie Forum Kultury, Próżna 7/9; Klub Mamele, Teatr Żydowski, pl. Grzybowski 12; Centrum im. Mojżesza Schorra, Twarda 6 (Biały Budynek). Na wszystkie wydarzenia festiwalowe wstęp jest wolny.

Program wydarzenia znajdziecie TUTAJ (pdf).


* Zobacz, jakie inne darmowe wydarzenia odbywają się w Warszawie! *

Podziel się
d3c7fu5

Podziel się opinią

Share

d3c7fu5

d3c7fu5