Trwa ładowanie...

XXII edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Ulicy

Artyści festiwalu w tym roku zagoszczą na ulicach Warszawy 27-29 czerwca oraz 4-6 lipca

XXII edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Ulicy
d39tmf1
d39tmf1

Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy odbędzie się tym roku po raz dwudziesty drugi. Artyści festiwalu zagoszczą na ulicach miasta w swa weekendy - 27-29 czerwca oraz 4-6 lipca. Już tradycyjnie miejscami festiwalowymi będą Rynek Nowego Miasta oraz Park Agrykola . W programie festiwalu znajdziemy teatry pantominy i komedii, teatry religijne, teatry wędrowne, a także warsztaty teatralne oraz pokaz mody awangardowej.

Zobacz także: Za darmo: Star Wars Day!

Festiwal Sztuka Ulicy to wydarzenie artystyczne o międzynarodowym zasięgu realizowane w przestrzeni publicznej Warszawy od 1993 roku. Co roku gromadzi setki artystów z Polski i z zagranicy oraz tysiące widzów. Prezentacje z dziedziny sztuk performatywnych, w szczególności teatru, tańca i cyrku tworzą wyrazisty i barwny kalejdoskop doświadczeń i przemyśleń artystycznych zaprezentowanych na otwartej scenie ulic, placów, skwerów i parków stolicy.

Tegoroczny festiwal gościć będzie artystów z Polski, Czech, Belgii oraz Ukrainy. Znamy już większość polskich zespołów, które wystąpią podczas Sztuki Ulicy. Z Wrocławia przybędą grupa Teatralna Te-O-Ka Jarosława Paczkowskiego oraz Teatr „Formy” Józefa Markockiego. Gliwice reprezentować będzie offowy, zawodowy teatr religijny Teatr „A”, zaś Gdańsk Teatr „Snów”. Zespół z Pomorza pokaże widzom festiwalu rzecz w swojej istocie ulotną i zarazem skompilowaną - marzenie senne. W programie festiwalu znalazła się silna reprezentacja poznańskich grup teatralnych: Teatr „Circus Ferus”, Teatr „Porywacze Ciał”, Teatr „Fuzja”, Teatr „Biuro Podróży”. Z Poznania przybędzie również Teatr „Strefa Ciszy” - offowy teatr specjalizujący się w spektaklach plenerowych, akcjach ulicznych i happeningach.

d39tmf1

Na festiwalu wystąpią także warszawscy artyści: Teatr „Makata” - eksperymentalna, interdyscyplinarna grupa twórcza artystów poszukujących oraz Teatr „Akt” specjalizujący się w sztuce mimu.
Z Policznej na Mazowszu przybędzie Teatr „3A”, teatr różności, teatralne panoptikum, zaś z Wolimierza na Dolnym Śląsku wędrowny, wiejski Teatr „Klinika Lalek”.

Na uwagę zasługuje również obecność w programie festiwalu projektu „Kokony” Ernesta Zawady. „Kokony” to plastyczna instalacja przestrzenna w formie nietypowego pokazu mody. Autorskie realizacje odzieży unikatowej wykonają studenci WST w Katowicach.

Trwają zapisy do udziału w festiwalowych warsztatach teatralnych - Teatr fizyczny w przestrzeni publicznej - Gdyby to była moja ulica. Warsztaty odbędą się w dzięki współpracy Stowarzyszenia Sztuka Nowa z Warszawy, La Paillette MJC, Centrum Kulturalnego z Rennes we Francji i Deutsch-Franzosisch Institut z Erlangen w Niemczech. Na zakończenie warsztatów przewidziana jest prezentacja pracy, która zostanie wpisana w program wydarzeń festiwalu.

Pełne informacje o festiwalu na stronie * www.sztukaulicy.pl*.

d39tmf1

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Scena 96. Festiwal finansowany jest ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Zobacz także: Marsz Szmat 2014

d39tmf1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39tmf1