Trwa ładowanie...
dp3ebot

Z Warszawy do Lublina w 95 minut. Pociągi pojadą z prędkością 160 km/h

To ponad pół godziny krócej
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z Warszawy do Lublina w 95 minut. Pociągi pojadą z prędkością 160 km/h
dp3ebot

Komisja Europejska wydała decyzję zatwierdzającą dofinansowanie unijne dla modernizacji linii kolejowej nr 7 na odcinku Warszawa Wschodnia - Otwock. Odcinek jest częścią ogromnej inwestycji kolejowej, w wyniku której zmodernizowane zostaną tory na linii Warszawa - Lublin.

PKP PLK zmodernizuje i przebuduje 24 km linii kolejowej oraz obiektów inżynieryjnych - mostów, wiaduktów, przepustów i tuneli drogowych. W ramach przebudowy powstanie również trzeci tor oraz kilkanaście podziemnych przejść dla pieszych. Całkowity koszt inwestycji to 694 mln zł. Dofinansowanie UE wyniesie blisko 400 mln zł.

W lutym Komisja Europejska zgodziła się na finansowanie odcinka Otwock - Lublin. To największa inwestycja w Programie Infrastruktura i Środowisko. Jej koszt to niemal 4,7 mld zł. Dofinansowanie z funduszy europejskich wyniesie 3,2 mld zł.

dp3ebot

Jak powiedział WawaLove.pl rzecznik Ministerstwa Rozwoju, po wykonaniu wszystkich prac, pociągi osobowe na odcinku Warszawa Wawer - Otwock pojadą z prędkością 160 km/h, a w sumie do Lublina będziemy jechać o ponad pół godziny krócej, czyli ok. 95 minut.

Przeczytajcie też: Miasto wstrzymuje zabudowę terenu przy ul. Rozbrat i Szarej. "Sprawa absolutnie bulwersująca"

dp3ebot

Podziel się opinią

Share
dp3ebot
dp3ebot