Trwa ładowanie...

Z Warszawy do Lublina w 95 minut. Pociągi pojadą z prędkością 160 km/h

To ponad pół godziny krócej

Z Warszawy do Lublina w 95 minut. Pociągi pojadą z prędkością 160 km/h
d1k1d4r
d1k1d4r

Komisja Europejska wydała decyzję zatwierdzającą dofinansowanie unijne dla modernizacji linii kolejowej nr 7 na odcinku Warszawa Wschodnia - Otwock. Odcinek jest częścią ogromnej inwestycji kolejowej, w wyniku której zmodernizowane zostaną tory na linii Warszawa - Lublin.

PKP PLK zmodernizuje i przebuduje 24 km linii kolejowej oraz obiektów inżynieryjnych - mostów, wiaduktów, przepustów i tuneli drogowych. W ramach przebudowy powstanie również trzeci tor oraz kilkanaście podziemnych przejść dla pieszych. Całkowity koszt inwestycji to 694 mln zł. Dofinansowanie UE wyniesie blisko 400 mln zł.

W lutym Komisja Europejska zgodziła się na finansowanie odcinka Otwock - Lublin. To największa inwestycja w Programie Infrastruktura i Środowisko. Jej koszt to niemal 4,7 mld zł. Dofinansowanie z funduszy europejskich wyniesie 3,2 mld zł.

d1k1d4r

Jak powiedział WawaLove.pl rzecznik Ministerstwa Rozwoju, po wykonaniu wszystkich prac, pociągi osobowe na odcinku Warszawa Wawer - Otwock pojadą z prędkością 160 km/h, a w sumie do Lublina będziemy jechać o ponad pół godziny krócej, czyli ok. 95 minut.

d1k1d4r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k1d4r