Trwa ładowanie...

Z Warszawy wyruszy w Polskę Operobus

Muzyka klasyczna dotrze do miast i wsi dzięki inicjatywie warszawskich artystów. OperoBus ma przybliżyć świat opery wszystkim, którzy nie mogą na co dzień posłuchać muzyki klasycznej na żywo.

Z Warszawy wyruszy w Polskę OperobusŹródło: GETTY, Sergei Karpukhin/TASS
d2pb3hf
d2pb3hf

Z Warszawy z Operą przez Polskę

Założeniem inicjatywy OperoBus jest dotarcie a muzyką klasyczną do najmniejszych miejscowości w całej Polsce. Artyści chcą przybliżyć Polakom piękno sztuki operowej i zaszczepić w nich pasję poznawania muzyki klasycznej oraz towarzyszących jej wartościom. Pomysł wędrownej grupy operowej nawiązuje do XVII wiecznych trup, które podróżując zatrzymywały się w miasteczkach i wsiach i przedstawiać mieszkańcom spektakle.

"Wykonywane na żywo, dla zgromadzonej na wolnym powietrzu publiczności, profesjonalne koncerty i spektakle, nie będą wymagały do realizacji żadnego dodatkowego zaplecza. Taki sposób prezentacji sztuki pozwoli szerzyć i popularyzować kulturę, muzykę klasyczną, co jest naszą misją i powołaniem" - napisali twórcy projektu na swojej stronie internetowej.

Młodzi pasjonaci opery

Twórcami inicjatywy są młodzi artyści zafascynowani kulturą, sztuką i przede wszystkim operą. "Najważniejsi są ludzie. Członkowie zespołu artystycznego Operobusa to młodzi entuzjaści sztuki, kochający świat i ludzi. "Nadając na tych samych falach", doskonale się rozumieją, co bardzo pomaga i sprawdza się nie tylko na scenie, ale także w życiu prywatnym" - czytamy w opisie inicjatywy.

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Muzycy zaznaczyli, również, że chęć przyłączenia się do OperoBusa wyraziło wielu muzyków, śpiewaków i artystów. To wspaniała inicjatywa i doskonały pomysł na odskocznię od wakacyjnych dyskotek.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2pb3hf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pb3hf