Trwa ładowanie...
d3skieh

Za darmo: 14. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS

O prawach człowieka w filmie już od 5 grudnia
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za darmo: 14. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS
d3skieh

5 grudnia w Warszawie rozpocznie się 14. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. To jeden z największych na świecie festiwali filmowych poświęconych prawom człowieka, który od 14 lat konsekwentnie popularyzuje ambitne, społeczne kino dokumentalne wśród polskiej publiczności. Wstęp na wszystkie pokazy oraz wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny.

Przeczytajcie też: Za darmo: cykl filmowy "Ukrywanie. Ratujący od Zagłady"**

W programie trwającego 10 dni festiwalu znalazło się ponad sześćdziesiąt filmów z całego świata. Projekcjom towarzyszyć będą spotkania z twórcami i bohaterami prezentowanych obrazów, debaty
z udziałem ekspertów, wykłady oraz warsztaty.

d3skieh

Wydarzeniem tegorocznej edycji festiwalu będzie retrospektywa twórczości wybitnego amerykańskiego filmowca Joe Berlingera, którego film -“Whitey: USA v. James J. Bulger” otworzy 14. WATCH DOCS.

W konkursie o nagrodę WATCH DOCSzobaczymy trzynaście wybitnych dokumentów dotyczących szeroko pojętych praw człowieka. Wśród nich m.in. nagrodzony na Sundance „Powrót do Homs” („Return to Homs”) czy najgłośniejszy węgierski dokument ostatnich lat - „Wyrok na Węgrzech” („Judgement in Hungary”).

Nie zabraknie czterech repertuarowych sekcji stałych: Chcę zobaczyć- przeglądu najciekawszych dokumentów sezonu opowiadających o wydarzeniach, postaciach i tematach znajdujących się w centrum uwagi obrońców praw człowieka, Dyskretny urok propagandy -panoramy dokumentów podejmujących temat różnych form indoktrynacji, Nowe filmy polskie czyli zestawu najciekawszych polskich dokumentów społecznych oraz Na krótko- sekcji filmów krótkometrażowych. Ponadto w programie 14. WATCH DOCS znalazła się retrospektywa „W poszukiwaniu Europy” oraz dwa przeglądy filmów: o rozgrywającym się obecnie dramacie Syrii - „Syria - kroniki katastrofy”i o sytuacji na Ukrainie* - „Ukraina 2014”. Gościem specjalnym tegorocznego *WATCH DOCS będzie Prof. Paul Scheffer - holenderski filozof i polityk, autor głośnej książki „Druga ojczyzna”. Najciekawszym wydarzeniem towarzyszącym 14. edycji festiwalu będzie wystawa „The Sochi Project.*An Atlas of War and Tourism in the Caucasus”* prezentująca
twórczość holenderskiego fotografa Roba Hornstry oraz reportera Arnolda Van Bruggena.

Festiwalowe projekcje będą odbywać się w Warszawie miedzy 5 a 14 grudnia w kinie Muranów, CSW Zamek Ujazdowski i kinie Antropos.

d3skieh

Bezpłatne wejściówki na pokazy 14. WATCH DOCS będzie można odbierać codziennie w kasach kin, w których odbywają się festiwalowe projekcje. W danym dniu wydawane będą bezpłatne bilety na filmy odbywające się tego dnia i w dniu następnym - ale tylko w danym kinie.

Szczegółowy program festiwalu znajdziecie na stronie www.watchdocs.pl

d3skieh

Podziel się opinią

Share
d3skieh
d3skieh