Trwa ładowanie...

Za darmo: 14. Piknik Olimpijski

Z uwagi na zbliżające się Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014, na terenie imprezy w czerwcowym słońcu powstanie strefa snowboardu, skocznia narciarska oraz sztuczne lodowisko

Za darmo: 14. Piknik Olimpijski
d2n4zee
d2n4zee

Polski Komitet Olimpijski wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki zaprasza na 14. Piknik Olimpijski, *który odbędzie się 9 czerwca 2013 roku, od 12:00 do 18:30 w żoliborskim Parku Kępa Potocka.*Wspólnie z ponad stu pięćdziesięcioma olimpijczykami, bohaterami i medalistami Igrzysk Olimpijskich tego dnia odnajdziemy na Kępie Potockiej cząstkę ducha olimpijskiego, radość z aktywności fizycznej i ze sportowej rywalizacji w duchu fair play - mówią organizatorzy - Tego nie można przegapić. Czeka ponad 10 000 nagród!

Z uwagi na zbliżające się Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014, nie może zabraknąć zimowych akcentów. Jedną z największych atrakcji imprezy będzie Strefa Soczi 2014, na której terenie powstanie strefa snowboardu, skocznia narciarska oraz sztuczne lodowisko, na których każdy będzie mógł spróbować swoich możliwości przy czerwcowym słońcu.

Swoje dyscypliny zaprezentują tam Polski Związek Hokeja na Lodzie, Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego i Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego. Hokeiści przygotowali dla uczestników m.in: radarowy pomiar szybkości strzału na bramkę, mini-hokejowe derby Warszawy, czy treningi. Trening dziewcząt poprowadzą reprezentantki Polski - Kamila Wieczorek i Joanna Detmer, a trening chłopców Mariusz Czerkawski i bramkarz reprezentacji Polski Przemysław Odrobny. Na lodowisku będzie można spotkać także gwiazdy łyżwiarstwa szybkiego. Swoją obecnością zaszczycą nas medalistki tegorocznych mistrzostw świata: Luiza Złotkowska i Katarzyna Woźniak. Dla miłośników łyżwiarstwa figurowego natomiast zaplanowano pokazy Klubu Figure Skating Academy Warsaw "Salchof oraz lekcje pokazowe i otwarte zajęcia dla chętnych.

Nieopodal stanie prawdziwa skocznia narciarska! Liderami grupy "przy skoczni" będą: trener Łukasz Kruczek i mistrz świata w skokach narciarskich Kamil Stoch. Kruczek przeprowadzi rozgrzewkę, taką jaką mają skoczkowie, która najlepiej przygotowuje do skoków, a Stochpokaże, jak efektywnie i dokładnie wykonywać ćwiczenia. Następnie udzielać będą porad co robić, aby dobrze skakać (jak trenować, jaką trzeba mieć dietę, co ich mobilizuje itd.). Po rozpoczęciu części ze skokami zawodników, wcielą się w role komentatorów, a później zasiądą w jury i będą oceniać skoki.

d2n4zee

Jak sporty zimowe to i snowboard! Na terenie Kępy Potockiej będzie także snowpark z prawdziwym śniegiem, który dotrze do nas z... Białegostoku (coś w tej nazwie miasta jest zimowego)! Ten sport wszystkim miłośnikom deski przybliżą Michał i Mateusz Ligoccy oraz Aleksandra Król, młoda i obiecująca polska snowboardzistka, która już wywalczyła kwalifikację na ZIO Soczi 2014.

Na stoisku bobslejowo-saneczkowym także będzie sporo atrakcji. Tajniki jazdy bobem objaśni ciekawskim Dawid Kupczyk - najlepszy polski bobsleista. Będzie można zobaczyć także prawdziwe polskie bobsleje - dwu i czeterosobowe i porozmawiać z saneczkarzami.

W Strefie Soczi 2014 nie zabraknie także* biathlonu* i naszych wspaniałych zawodniczek, które na początku roku sprawiły wszystkim Polakom nie lada niespodziankę, zdobywając medale na biathlonowych mistrzostwach świata. Imprezę odwiedzą medalistki MŚ 2013 - Krystyna Pałka i Monika Hojnisz oraz zwyciężczyni zawodów Pucharu Świata Magdalena Gwizdoń.

Zimowe atrakcje to jednak nie wszystko! Dla miłośników tenisa też znajdzie się na Pikniku coś niesamowitego. Polski Związek Tenisa zorganizuje konkurs, w którym nagrodą będą dwa bilety lotnicze na trasie Warszawa-Londyn-Warszawa oraz dwa bilety na pierwszy dzień, na wszystkie mecze tenisowe podczas turnieju Wielkiego Szlema - WIMBLEDONU na korcie głównym nr 1!

d2n4zee

Szczegóły znajdziecie TUTAJ .

d2n4zee
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n4zee